HNL Tri jedanaesterca u Kranjčevićevoj, dva nerealizirana: Split slavio protiv Zagreba

Igor Kralj/PIXSELL

U posljednjem nedjeljnom susretu 14. kola Prve HNL Split je u Kranjčevićevoj slavio protiv Zagreba s 2:1.

U zanimljivoj utakmici gledatelji su imali prilike vidjeti tri jedanaesterca, od kojih su čak dva ostala nerealizirana. Split je poveo preko Mirka Oremuša u 43. minuti. Zagreb je bio nadomak izjednačenja u 53. minuti, ali Lovro Medić promašuje prvi kazneni udarac.

Samo šest minuta kasnije sudac je ponovno pokazao na bijelu točku. Zagreb je sada promijenio izvođača, a Valentino Stepčić bio je precizan za izjednačenje domaćina. Ipak, Splitovci su se vratili u rezultatsku prednost u 78. minuti, kada je pogodio Miloš Vidović. Do kraja susreta mogli su gosti i uvjerljivije slaviti, ali penal u 84. minuti ovoga puta promašuje Slavko Blagojević, koji umjesto mreže gađa gredu.

Ovom pobjedom Split je došao na četvrto mjesto s 22 osvojena boda u 14 utakmica. Zagreb je i dalje uvjerljivo posljednji sa samo četiri osvojena boda. Vodeći na tablici je splitski Hajduk sa 29 bodova. Na drugom mjestu s bodom manje je Rijeka, koja je u nedjelju slavila protiv trećeg Dinama (27).

OZNAKE: Split, HNL, Zagreb