EP vaterpolo: Crnogorci uvjerljivi protiv Nijemaca, idu u četvrtfinale

Zagreb, 10.01.2024 - Utakmica osmine finala Europskog prvenstva u vaterpolu. Crna Gora - Njemačka. Na slici vaterpolisti Crne Gore.
foto HINA/ Damir SENČAR/ ds

Vaterpolisti Crne Gore izborili su plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva u Hrvatskoj, svladavši na zagrebačkom bazenu uz Savu reprezentaciju Njemačke s 10-5 (3-1, 3-2, 4-1, 0-1) u drugom dvoboju osmine finala.

Nijemci su uspjeli pratiti tempo favoriziranih Crnogoraca do šeste minute druge četvrtine, kad su još uvijek zaostajali samo za jedan pogodak (4-3). No, onda je uslijedila serija od šest uzastopnih pogodaka crnogorske momčadi, čime je pobjednik dvoboja bio odlučen. Crnogorci su si mogli dopustiti takav luksu da u zadnjih devet i pol minuta utakmice ne postignu nijedan pogodak i svejedno ostvare uvjerljivu pobjedu.

Aleksa Ukropina je s tri pogotka bio najbolji strijelac pobjedničke reprezentacije, a dva gola je postigao Kanstantsin Averka. Nijemce je s tri pogotka predvodio Denis Strelezkij.

Crna Gora će u petak (20.15 sati) u četvrtinalu igrati protiv Italije.

U ranije odigranom dvoboju osmine finala Srbija je s 14-10 bila bolja od Francuske. Srpski vaterpolisti će u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske.

U četvrtak su na rasporedu druga dva dvoboja osmine finala. U 17 sati će započeti dvoboj Grčke i Nizozemske, a pobjednik te utakmice će se u petak u četvrtfinalu suprotstaviti aktualnim europskim prvacima, reprezentaciji Hrvatske.

U 19 sati će započeti susret reprezentacija Gruzije i Rumunjske. Pobjednik će u četvrtfinalu biti suparnik Španjolskoj.

OZNAKE: vaterpolo, Crna Gora, ep