Srbi se plasirali u četvrtfinale EP-a u vaterpolu, pobijedili Francusku

Zagreb, 10.01.2024 - Utakmica osmine finala Europskog prvenstva u vaterpolu. Francuska - Srbija. Na slici vaterpolisti Srbije.
foto HINA/ Damir SENČAR/ ds

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u četvrtfinale Europskog prvenstva kojem je domaćin Hrvatska, svladavši u dvoboju osmine finala reprezentaciju Francuske s 14-10 (3-2, 3-4, 3-1, 5-3).

Dvoboj je odigran u Zagrebu, na bazenu uz Savu, a bio izjednačen sve do treće minute treće četvrtine, kad je Alexandre Bouet smanjio prednost srpske reprezentacije na jedan pogodak (7-8). No, tada je Francuska u sljedećih osam minuta ostala bez pogotka, a tri je primila, što je Srbiji donijelo prednost od četiri gola (11-7) koju je uspjela zadržati do kraja utakmice.

Najbolji strijelci pobjedničke reprezentacije bili su Dušan Mandić i Sava Ranđelović s po četiri pogotka, a vratar Branislav Mitrović je imao 11 obrana. Francuze je s tri gola predvodio Thomas Vernoux.

Srbija će u petak (15 sati) u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske.

Od 20.15 sati za mjesto u četvrtfinalu borit će se Crna Gora i Njemačka.