Džudo: Nina Simić brončana na juniorskom SP-u

21.01.2023,Zagreb - U dvorani Sutinska vrela odrane su finalne borbe Prvenstva Hrvatske u judo-u. Finalna borba do 63 kg : Katarina Kristo vs. Nina Simic

Jurica Galoic/PIXSELL

Drugog dana natjecanja Svjetskog juniorskog džudo prvenstva u portugalskome Odivelasu  Nina Simić (JK „Pujanke“ Split) osvojila je brončano odličje u kategoriji  do 63 kg.

U borbi za brončanu medalju 19-godišnja Simić je ekspresno, za samo 33 sekunde borbe savladala Mađaricu Annu Krizu.

Nakon što je prvo kolo bila slobodna, u jutarnjem djelu natjecanja prvo se susrela s domaćom predstavnicom Margaridom Bras koju pobjeđuje u drugom kolu kategorije -63kg. U trećem kolu bila je bolja od Amerikanke Emily Daniele Jaspe protiv koje postiže dva wazarija.

Prva ozbiljnija prepreka bila je u četvrtfinalu protiv Poljakinje Martyne Glubiak od koje u konačnici gubi borbu. Vratila se Simić kroz borbu u repasažu gdje se susrela sa predstavnicom Finske, Lounom-Lumijom Seikulla.

Podsjećamo, Simić je početkom rujna osvojila brončanu medalju na Europskom U21 prvenstvu koje se održalo u Den Haagu.

OZNAKE: nina simić, džudo