Detroit protiv LA Clippersa izgubio “dobivenu” utakmicu, dobre igre Bogdanovića i Zubca

Nov 17, 2022; Los Angeles, California, USA; Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) moves the ball against Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) and forward Kawhi Leonard (2) during the second half at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports Photo: Gary A. Vasquez/REUTERS

Gary A. Vasquez/REUTERS

Detroit Pistonsi su na tri i pol minute prije kraja s 126-112 vodili protiv LA Clippersa čiji je trener Tyronn Lue u tom trenutku digao ruke od utakmice i na parketu od igrača iz prve petorke ostavio samo Nicolasa Batuma. Međutim, vrijeme Božića je, čuda se događaju, Clippersi su do kraja napravili seriju 16-2 i izjednačili na 128-128 a Bojan Bogdanović je s istekom vremena promašio tricu za pobjedu Pistonsa. U produžetku Clippersi su nastavili u istom ritmu i s 14-3 u tih pet minuta došli do konačnih 142-131.

Zapravo, to nije bio jedini preokret u utakmici, prethodno je Detroit minus od 15 koševa, bilo je 86-71 za Clipperse, pretvorio u spomenutih 126-112, dakle u 16 minuta napravili su seriju 55-26 da bi onda izgubili već „spakiranu“ utakmicu. „Clippersi su već bili bacili ručnik ali mi očito još moramo naučiti kako dobiti ovakvu utakmicu. Ponosan sam kako smo se vratili sa -15 i kako smo došli u poziciju prilike za pobjedu protiv jedne od najboljih momčadi u ligi ali na kraju ipak nismo uspjeli“, rekao je trener Detroita Dwane Casey.

Bojan Bogdanović je s 23 koša (6/14 za dva, 1/6 za tri koša), po tri skoka i asistencije i dvije ukradene lopte bio najefikasniji kod Pistonsa, Isaiah Stewart je imao 21 koš (8/10) i sedam skokova, Jalen Duren 15 koševa (7/11)i 12 skokova, Killian Hayes 18 koševa (6/17) i 10 asistencija.

Za Clipperse Ivica Zubac 12 koševa (4/5) i 15 skokova, Paul George 32 koša (9/19) i 11 asistencija.