NA KORAK DO OBRANE NASLOVA Dinamo nakon preokreta na Rujevici uzeo puni plijen

05.05.2024., stadion HNK Rijeka, Rijeka - SuperSport HNL, 33. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo. Slavlje nogometasa Dinama nakon pogotka Brune Petkovic za izjednacenje 1:1. Bruno Petkovic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

U derbi susretu 33. kola HNL-a, ali i cijele sezone, nogometaši Dinama su nakon preokreta pobijedili Rijeku na Rujevici s 2-1 (0-0) čime su napravili veliku prednost na vrhu ljestvice, pobjegli su Riječanima na četiri boda prednosti.

Rijeka je povela u 50. minuti kada je Marko Pjaca precizno pogodio s bijele točke za 1-0. Za 1-1 je zaslužan bio Bruno Petković koji je majstorski u 75. minuti izveo slobodan udarac s više od 20 metara, dok je Dinamo do pobjedničkog gola došao u 89. minuti. Strijelac gola možda i vrijednog naslova prvaka postigao je Arber Hoxha. Dinamo sada ima četiri boda više od Rijeke (75-71).

Tekstualni prijenos utakmice uživo mogli ste pratiti na portalu Nacional.hr.

Sastavi

Rijeka: Labrović – Smolčić, Radeljić, Mitrović, Goda – Selahi – Pašalić, Fruk, Hodža, Pjaca – Ivanović

Dinamo: Nevistić – Bernauer, Theophile, Ristovski – Pierre-Gabriel, Mišić, Sučić, Vidović – Baturina – Petković, Kulenović

TIJEK UTAKMICE

1 – 2

RIJEKA – DINAMO

90′ +9 – Kraj utakmice na Rujevici! Dinamo je nakon sjajnog preokreta stigao do velike pobjede, uzeo sva tri boda i tako došao na korak do obrane naslova prvaka.

90 +6 – Prijeti Rijeka! Pašalić je ubacio s lijeve strane dijagonalno, lopta se u gužvi preko Mišića i Bernauera odbila do Jankovića, koji gađa bliži kut Nevistića i pogađa mrežu s vanjske strane!

90′ +4 – Theophile je dobio žuti karton zbog odugovlačenja.

90′ – Igrat će se sedam minuta nadoknade.

89′ – GOOOOL! Potpuni preokret Dinama na Rujevici! Hoxha zabija za 2:1 Dinama samo dvije minute nakon ulaska u igru! Slomio je svog svog čuvara biciklom i iskosa zapucao u suprotni kut Nediljka Labrovića.

87′ – Ni Dinamo nema više zamjena, Baturina izlazi iz igre, ulazi Hoxha.

84′ – Posljednja izmjena u redovima Rijeke, Čabraja mijenja Godu.

81′ – Bomba Nike Jankovića! Potegnuo je s distance, a Nevistić prebacio preko prečke. Nakon kornera Rijeke nastavio se napad domaćina, Pašalić je zavrnuo u sredinu, Radeljić je glavom skrenuo loptu, ali je ona pogodila stativu.

77′ – Trostruka izmjena u redovima Rijeke – izašli su Ivanović, Fruk i Hodža, a ušli su Marić, Obregon i Janković. Sve karte u napad je sada bacio Željko Sopić.

74′ – GOOOOL! Majstorija Petkovića iz slobodnog udarca za 1:1! Labrović je samo pogledom ispratio loptu koja je ušla u sami kut.

73′ – Novi žuti karton za Rijeku, Radeljić je srušio Petkovića na opasnom mjestu za slobodni udarac.

72′ – Prilika za Rijeku! Bernauer je krivo reagirao i Fruk je ušao u šesnaesterac i pucao iskosa, ali je Nevistić bio na mjestu.

70 – Ponovno mijena Dinamo, izašli su Vidović i Pierre-Gabriel, a ušli su Rog i Ogiwara.

66′ – Druga izmjena u Dinamu, ušao je Ademi umjesto Sučića.

64′ – Hodža je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Baturinom.

62′ – Prekinuta je utakmica nakratko dok se dim od Armadine bakljade ne raziđe.

60′ – Dinamo je aktivniji nakon što je primio gol i stisnuo je domaćine, ali ne uspijeva stvoriti nikakvu šansu.

57′ – Prvi put prijeti i Dinamo, Baturina je iz kornera pronašao Mišića, no njegov udarac glavom odlazi preko gola.

55′ – Izlazi iz igre Selahi, koji je nezadovoljan zamjenom. Umjesto njega ulazi Petrovič.

54′ – Puno sreće sada za Selahija! Ima žuti karton iz prvog poluvremena i sada je opasno uklizao Baturini, ali mađarski sudac nije isključio veznog igrača Rijeke. Štoviše, nije dosudio ni prekršaj.

52′ – Ne prestaje napadati Rijeka, Pjaca je probio lijevu stranu i ubacio u peterac gdje je loptu čekao Fruk, ali očistio je to Theophile.

49′ – GOOOOL! Vodi Rijeka 1:0, precizan je s bijele točke bio Pjaca!

47′ – Penal za Rijeku! Pierre-Gabriel je uklizao u Pašalića nakon što je odigrao loptu i mađarski sudac je dosudio kazneni udarac.

46′ – Radi Dinamo izmjenu odmah na početku drugog poluvremena, Kulenović je izašao, a ušao Špikić.

45’+1 – Kraj prvog poluvremena. Rijeka je bila puno bolja, no nisu uspjeli ozbiljno ugroziti Dinamo koji je završio poluvrijeme bez udarca prema golu Rijeke.

45′ – Dobro raspoloženi Pašalić pokušao je sjajnom loptom naći Pjacu koji je utrčavao s druge strane, no Pjaca je bio prespor, odnosno lopta je bila prebrza.

42′ – Ponovno sada prijeti Rijeka! Pašalić je napao preko desne strane, izborio se pored Ristovskog za udarac s lijevom nogom, no lopta odlazi pored stative.

34 ‘ – Žuti karton dobio je Goda zbog prekršaja na Sučiću.

32′ – Dobra akcija Dinama. Petković je krasnim pasem tražio Sučića, ali je Selahi uklizao u zadnji trenutak.

30′ – Puno bolja Rijeka u prvih pola sata, gotovo stalno su u napadu te imaju i sedam udaraca prema golu Nevistića, dok Dinamo nije još niti jednom pucao prema golu Labrovića.

26′ – Kulenović je prvi igrač Dinama sa žutim kartonom.

24′ – Poskliznuo se Mišić na sredini terena, Rijeka je jurnula u kontru 3 na 4, no Bernauer je bio na pravom mjestu i zaustavio taj napad.

23’ – Prvi žuti karton na utakmici dobio je Selahi. Dobro je prošao gležanj Baturine u ovoj situaciji, a dobro je prošao i Selahi…

20′ – Prva velika prilika za Rijeku! Fruk je povukao napad domaćina, osvojio puno prostora kroz sredinu i potegnuo s 18 metara, no njegov prizemni udarac odlazi pored gola.

16′ – Pašalić je dobio loptu na desnoj strani, riješio se Ristovskog i pripremio se na onaj “svoj” udarac, ali je pucao otprilike 10 metara preko gola.

15′ – Dobar prodor Pierre-Gabriela, ubacio je u sredinu, ali Petković nije uspio glavom zahvatiti loptu.

9′ – Baturina je izbio sam pred Labrovića i u čistoj šansi pogodio stativu. No, označeno je zaleđe iako bi VAR to sigurno analizirao.

5′ – Selahi je naletio na odbijenu loptu i zapucao s 20-ak metara, ali to je bilo jako neprecizno i bezopasno.

3′ – Sučić je ubacio na drugu stranu šesnaesterca do Vidovića, koji nije uspio dobro iskontrolirati loptu.

1 – Odmah je prekinuta utakmica na kratko jer je dio Armadine koreografije završio u terenu.

1′ – Počela je utakmica, prvi napad ima Rijeka.

Međusobni omjer

Rijeka u tri dosad odigrana ogleda s Dinamom ove sezone ne zna za pobjedu. Na Maksimiru je oba puta bolji bio domaćin, dok je na Rujevici bilo je neriješeno. Dinamo je tako ujedno osigurao i bolji međusobni omjer, što će biti odlučujući faktor ako ekipe na kraju budu poravnate po broju bodova.

Derbi privukao skaute

Prema informacijama koje imamo, na tribinama Rujevice danas će biti i mnogobrojni skauti.

Genoa, Manchester City, Udinese, Parma i Stuttgart su poslali svoje ljude od povjerenja kako bi provjerili ima li u Rijeci ili Dinamu igračkog materijala za njihove klubove.

Osim skauta, na tribinama Rujevice se pojavio i Matija Frigan. Bivši igrač Rijeke od ljeta igra u belgijskom Waterloou, a spominje ga se kao potencijalno ljetno pojačanje Dinama.

Rujevica rasprodana

Stadion je rasprodan gotovo odmah nakon što su puštene karte u prodaju, a u nastavku možete vidjeti djelić atmosfere prije samog početka utakmice.

Najave trenera

Željko Sopić najavio je da će domaćini sigurno ići na pobjedu:

“Prvo: dobro smo se pripremili. Drugo: igramo na Rujevici. Treće: pobijedit ćemo ih”.

Kad su ga podsjetili da još nikad nije pobijedio Dinamo, Sopić je odgovorio:

“To je kao da pitate trenera Pise zašto nikad nije pobijedio Inter. Dolazio sam na Maksimir s Goricom, dvaput im uzeo bod. Dinamo je naš najbolji klub. Nisam ni Hajduk nijednom dobio dok nisam došao u Rijeku. Pa sam ih onda dobio triput zaredom. OK, nisam dobio ni Dinamo. Do nedjelje“, najavio je Sopić.

No, i Sergej Jakirović se planira u Zagreb vratiti s tri boda:

“Ne treba puno naglašavati što nas očekuje, sastaju se dvije najbolje momčadi prvenstva. Uspjeli smo ih preskočiti, želimo sutra biti hrabri i napravit ćemo sve da uzmemo tri boda”, rekao je Jakirović pa odgovorio na pitanje bi li pristao na bod da mu ga ponude:

“To je hipotetsko pitanje. Rekao sam da idemo po pobjedu do koje nismo došli na Rujevici ove sezone. Rijeka je kod kuće goropadna, svjesni smo toga, ali naš cilj isključivo su tri boda, ali ako bude bod, naravno da ćemo biti zadovoljni”.

POSLJEDNJA ŽELJA Pred Dinamom je derbi sezone, ali su pronašli vremena javiti se i bivšem smrtno bolesnom igraču