Delegat zabilježio napad na suca Pajača: “Neidentificirana ženska osoba gurnula ga u prsa te mu otkinula sprej”

16.03.2024., Split - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, HNK Hajduk - NK Lokomotiva. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj / Pixsell

Zapisnik dvoboja 27. kola SuperSport HNL-a u kojoj je Lokomotiva golovima Roberta Mudražije slavila na Poljudu protiv Hajduka rezultatom 1:2 otkriva i incident koji se dogodio na poluvremenu utakmice.

Naime, glavni sudac utakmice Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline je tom prigodom zbog prigovora isključio pomoćnog trenera Bilih Dragana Blatnjaka nakon čega je napadnut u tunelu od strane neidentificirane ženske osobe koja ga je gurnula u prsa te mu je otkinula sprej.

Delegat Ivan Jurina iz Zaboka je u svom izvješću između ostaloga naveo: “Ponašanje domaće klupe većim dijelom vrlo bučno, a u 45+2, nakon označenog kraja poluvremena Dragan Blatnjak, pomoćni trener 1 prilikom izlaska s terena zbog prigovora glavnom sucu, prva opomena, te odmah potom zbog opetovanog prigovora glavnom sucu, druga opomena te nakon pokazanog crvenog kartona vrijeđanje glavnog suca: “Pička ti materina, vidjet ćeš ti u tunelu, jebem ti mater”. Isto tako nakon ovog opisanog incidenta u nastavku u tunelu neidentificirana ženska osoba gurnula je glavnog suca u prsa te mu otkinula sprej i bacila ga na pod.”

Pajač je u prvom poluvremenu zbog dva oštra prekršaja već u 23. minuti isključio Dinu Mikanovića, a trener Hajduka Mislav Kargolan je nakon utakmice o toj situaciji rekao: “Oba faula Mikanovića su bila. Gledaš utakmice, ovdje se progleda, negdje ne… Znam o čemu pričam, ali nije bitno.”

Glavni sudac utakmice je potom u 53. minuti utakmice dosudio kazneni udarac za domaćina nakon što je Marić rukom blokirao ubačaj Pukštasa, no Livaja nije uspio nadmudriti Čavlinu. Spornim ostaje situacija iz 18. minute kada je nakon ubačaj Sahitija lopta u šesnaestercu Lokomotive u ruku pogodila Mersinaja, no suci se nisu oglasili.

KAROGLAN: “Izgubili smo bodove na koje smo apsolutno računali”