KAROGLAN: “Izgubili smo bodove na koje smo apsolutno računali”

16.03.2024., Split - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, HNK Hajduk - NK Lokomotiva. Mislav Karoglan, Silvijo Cabraja Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj / Pixsell

Šampionske ambicije Hajduka doživjele su ozbiljan udarac. Bili su pred više od 22 tisuće navijača na Poljudu u 27. kolu SuperSport HNL-a poraženi od Lokomotive rezultatom 1:2 tako da je Rijeka na vrhu ljestvice pobjegla na četiri boda prednosti.

Nakon šestog prvenstvenog poraza u sezoni strateg domaćih Mislav Karoglan je poručio: “Ovo su bodovi na koje smo računali. Dobro smo ušli u utakmicu. Kontrolirali smo posjed. Diallo? Bio je potpuno van utakmice. Crveni karton nam je bio šok. Ono što mogu zamjeriti je gol iz kornera, ne može lopta tako proći kroz pet metara. Početkom drugog poluvremena smo stiskali. Drugi ključan moment je bio penal. Da smo zabili imali bi otvorenu utakmicu. S igračem manje nemam što zamjeriti. Imali smo deset udaraca na gol, 60% posjeda. Prvih 20 minuta smo ih maksimalno kontrolirali. Vidio sam da smo raspoloženi na lopti. Da je bilo 11 na 11 siguran sam da bismo pobijedili. Puno sam lošijih utakmica vidio od Hajduka.”

O utrci za naslov je dodao: “Moramo pobijediti sve do kraja. Vjerujem da ćemo u tom slučaju biti prvaci.” Za suđenje je rekao: “Oba faula Mikanovića su bila. Gledaš utakmice, ovdje se progleda, negdje ne… Znam o čemu pričam, ali nije bitno.”

Livaja je promašio penal: “Vjerojatno je pucao po sredini, a lopta mu je otišla u lijevo”. Lučić je loše reagirao kod prvog gola: “Neću razapinjati nikoga. Odradio je ovog tjedna sve treninge osim jednog”, rekao je za Dalmatinski portal.

Momčad Lokomotive je trijumfom u Splitu preskočila Osijek na ljestvici, a trener Silvijo Čabraja je utakmicu vidio na sljedeći način: “Mislim da smo imali više mirnoće u završnici mogli smo utakmicu odvesti u mirne vode. Hajduk nam praktički ništa nije stvorio do zadnjih 20 minuta. Tada nam je Livaja stvarao probleme dugim loptama, on je top igrač. Mogu samo čestitati igračima na želji, žaru i borbi koju su pokazali danas. Prvo poluvrijeme nismo imali završnicu. Goričan, Šotiček, Mudražija su imali nekoliko dobrih prilika. Htio bih da smo to realizirali, da nismo imali problema do 90+ minuta. Ovog proljeća skupljamo bodove, igramo dobro, ali ja ni s jeseni nisam nezadovoljan. Odigrali smo puno remija, gubili bodove u zadnjim minutama. Sad nas je malo pomazilo, malo nas je sreća nagradila.”

O eventualnom pozivu Dinama je odgovorio: “Ja sam dijete Lokomotive. Živim za taj klub. Svaki čovjek voli napraviti iskorak. Hoće li to biti Dinamo ili neki klub u inozemstvu, vidjet ćemo”, a na pitanje je li mu ovo najdraža pobjede je rekao: “Svaki put me pitaju je li mi to najdraža pobjeda. Isto mi je bila draga pobjeda i protiv Rudeša. Split je nogometna priča, gušt vam je doći na ovaj stadion. Nisam prvi put pobijedio ovdje, a nadam se ne i zadnji.”, zaključio je za Dalmatinski portal.

Nakon stanke zbog reprezentativnih utakmica Hajduk očekuju prvenstveni i kup okršaj s Dinamom na Poljudu dok će Lokomotiva borbu za Europu nastaviti gostovanjem kod Istre 1961.