Boris Krčmar slavio u prvom kolu SP-a u pikadu

Darts Paddy Power 2024 PDC World Darts Championship Boris Krcmar during the 2024 PDC World Darts Championship at Alexandra Palace, London, United Kingdom on 18 December 2023. Editorial use only , Copyright: xNigelxKeenex PSI-18602-0172

NigelxKeenex/GuliverImages

Drugu godinu zaredom Hrvatska ima predstavnika u drugom kolu Svjetskog prvenstva u pikadu, koje se održava u Londonu.

Najbolji hrvatski pikadist Boris Krčmar u prvom je kolu turnira svladao domaćeg predstavnika Keegana Browna. Hrvat je 61. na svjetskoj ljestvici, dok je Keegan na 99. mjestu. Krčmar je preokretom potvrdio svoju kvalitetu.

Prvi set pripao je Englezu koji je svaku priliku za izlaz iskoristio i uzeo prvi set s 3:2. No, Krčmar je okrenuo (3:1, 3:0 i 3:2) te se plasirao u drugo kolo, među 64 najbolja pikadista svijeta.

Tamo ga u petak čeka Nizozemac Dirk van Duijvenbode, 12. nositelj turnira i četvrtfinalist izdanja iz 2021./22. Krčmar je ulaskom u drugu rundu izjednačio svoj najbolji rezultat na Svjetskom prvenstvu. I lani je igrao u toj fazi, ali je u četiri seta ispao od Nathana Aspinalla.