BELLA FIRENZE Fiorentina prvi finalist Konferencijske lige. Čeka Aston Villu ili Olympiacos

EPA/OLIVIER MATTHYS

Nogometaši talijanske Fiorentine osigurali su finale Konferencijske lige odigravši u uzvratu polufinala u Belgiji 1-1 s Club Bruggesom. U prvom dvoboju u Firenci Viole su slavile s 3-2

Belgijanci su dugo vodili pogotkom Hansa Vanakena (20), a izjednačio je Argentinac Lucas Beltran iz penala u 85. minuti.

Talijanska momčad igrat će tako opet u finalu Konferencijske lige nakon što je lani izgubila od West Hama (1-2).

SHOW U MOSTARU Igrači se nisu okrenuli prema zastavi, fućkalo se himni. Finale kupa, Zrinjski – Borac 1:0

Fiorentina je klub koji je igrao u finalima sva četiri europska natjecanja Ligi prvaka (Kup prvaka), Kup UEFA (Europska liga), Kup pobjednika kupova i Konferencijska liga. Viole su 1961. godine osvojile Kup pobjednika kupova.

U drugom polufinalu u četvrtak Olimpiacos dočekuje u Pireju Aston Villu.