ABA Botinčani utišali “Grobarsko” nasilno grotlo

U derbiju 12. kola ABA lige košarkaši Cedevite pobijedili su na gostovanju Partizan sa 76-71 (17-18, 25-12, 18-24, 16-17) i tako uzvratili Beograđanima za poraz u prvom kolu ovosezonskog natjecanja.

Cedevita je do pobjede stigla zahvaljujući kapitalnoj prednosti stvorenoj u odlično odigranoj drugoj četvrtini i sjajnom izdanju Ede Murića (foto) u tom razdoblju, kao i u napetoj završnici.

Ponajviše zahvaljujući Muriću hrvatski prvak je došao do 12 koševa prednosti na poluvremenu. Slovenski reprezentativac i nekadašnji igrač Partizana ubacio je u osam koševa zaredom u Cedevitinoj seriji od 12-0. Murić se ključnim pokazao i u posljednjoj minuti kad je pogodio tricu za 74-68. U tom trenutku s tribine su ubačeni predmeti prema terenu, kojima su bili zasuti i suci koji su napustili parket. Prekid je trajao više od 20 minuta prije nego što je dvoboj nastavljen.

Paige je pogodio brzu tricu, ali je Elgin Cook s dva pogođena slobodna bacanja zapečatio pobjedu hrvatskog prvaka 76-71, kojom su osigurali i bolji međusobni omjer s obzirom na to da je Partizan u 1. kolu u Zagrebu slavio s tri koša prednosti.

Jacob Pullen je sa 19 koševa predvodio strijelce Cedevite. Edo Murić i  Justin Cobbs ubacili su po 13 koševa, a Andrija Stipanović je uz 12 poena imao i 11 skokova. Marcus Paige je sa 14 koševa bio najbolji strijelac Partizana, a po 12 poena ubacili su Veličković i Landale.

Košarkaši Cibone nisu uspjeli iznenaditi vodeću momčad ABA lige, beogradsku Crvenu zvezdu, koja je u dvoboju odigranom u KC Dražena Petrovića u Zagrebu slavila sa 76-54 (24-18, 14-13, 22-17, 16-6) te nastavila niz nepobjedivosti.

Cibona je imala premalo raspoloženih pojedinaca da bi se ozbiljnije mogla suprotstaviti odličnoj Crvenoj zvezdi. Kod domaćih su Marko Ljubičić sa 17 i Igor Marić sa 12 koševa bili jedini sa dvoznamenkastim učinkom. Crvenu zvezdu su do pobjede predvodili Billy Baron sa 16 koševa i šest skokova te Stratos Perperoglou sa 10 poena.