EPA/TANNEN MAURY

Orlando Magic je sinoć upisao prvu pobjedu ove sezone, svladavši New Orlenas Pelicanse sa 103-94, a Mario Hezonja je u 14:31 minuta na terenu zabio tri koša.

Evan Fournier je za Orlando zabio  30 koševa, što mu je najbolji učinak u karijeri.  Nikola Vucevic je dodao 22 koša uz 13 skokova,  a Victor Oladipo 12. Hezonja je uz tri koša upisao i dva skoka te dvije asistencije.

Kod New Orleansa Eric Gordon je ubacio 21 koš, a Anthony Davis, Jrue Holiday i Ryan Anderson svaki po 14.  New Orleans je smanjio razliku od 18 koševa iz prvog poluvremena na 95-90 2:46 minute do kraja, no zahvaljujući slabom šutu od samo 36,6 posto nije uspio napraviti više od toga. Orlando je i nadskakao New Orleans sa 55-46, a Tobias Harris je upisao čak 13 skokova za Magic. New Orleans je također pomašio sedam od 25 slobodnih bacanja dok je  Orlando bio savršen s linije slobodnih bacanja sa 12 pogođenih iz 12 pokušaja.

Jeremy Lamb je sinoć zabio 20 koševa u pobjedi Charlotte Hornetsa od 130-105 nad Chicago Bullsima. Nicolas Batum je dodao 18 pogodaka u prvoj pobjedi Hornetsa ove sezone, a Jeremy Lin 15. Hornetsi su sinoć bili dobro raspoloženi, pogodili su 14 trica iz 22 pokušaja i 22 slobodna iz 23 pokušaja. Hornetsi (1-3) su imali prednost od čak 27 koševa u drugoj četvrtini, a Bullsi ih nisu ni jednom ugrozili do kraja utakmice. Jimmy Butler je predvodio Bullse (3-2) sa 26 pogodaka, dok je Doug McDermott zabio 17.

Indiana Pacersi su sa 94-82 slavili protiv Detroit Pistonsa. Rodney Stuckey je bio najučinkovitiji Pacer sa 23 pogodaka. Kod Pistonsa najbolji je bio Andre Drummond sa 25 koša i 29 skokova, najviše u karijeri.

Drummondu je ovo druga utakmica s učinkom 25/25 čime se izjednačio s utakmicom iz 2014. To mu je također šesta utakmica s najmanje deset pogodaka, 10 ofenzivnih skokova i deset skokova u obrani.

Atlanta Hawksi su sa 98-92 pobijedili Miami Heat, a predvodio ih je Jeff Teague sa 26 pogodaka i devet asistencija. Al Horford je ubacio 17 koševa, Paul Millsap 12 uz 10 skokova, a Kent Bazemore 10 koševa za Atlantu kojoj je ovo četvrta pobjeda od početka sezone. Kod Miamija Hassan Whiteside je utakmicu završio sa 23 pogotka i 14 skokova. Dwyane Wade je dodao 21 koš u porazu Miamjija iako je ovo bila noć za pamćenje za njega. Stigao je tisućitog zakucavanja u karijeri i to u nakon promašenog polaganja Nikole Dragića u drugoj četvrtini i ugrabio je 25.000. ofenzivni skok u povijesti Heata. Također je stigao i do 720. bloka u karijeri , prestigavši tako Clydea Drexlera na petom mjestu svih vremena u povijesti NBA. Ispred njega su sada s više blokada Michael Jordan (893), Tracy McGrady (807), Vince Carter (758) i Ron Harper (729).

Toronto Raptorsi su sinoć pokvarili Dallas Mavericksima početak sezone na domaćem terenu svladavši ih sa 102-91. Kyle Lowry je zabio 27 koševa za Raptorse. DeMar DeRozan je ubacio 20 koševa, a Luis Scola 19 uz 12 skokova za Raptorse kojima je ovo prvi put nakon 20 godina da su sezonu otvorili s tri uzastopne pobjede. Deron Williams je zabio 13 koševa u debiju za Maverickse, a trica koju je pogodio u drugoj četvrtini mu je 1,000. u karijeri.

Memphis Grizzlies su sinoć izgledali kao potpuno drugačija momčad od one koju su večer ranije “zgazili” Golden State Warriors. Zach Randolph je zabio 20 koševa uz 11 skokva i Grizzliesi su sa 103-89 slavili protiv Sacramento Kingsa.

JaMychal Green je upisao double double sa 12 pogodaka i 12 skokova. Kod Kingsa najviše je zabio Rudy Gay – 19, dok je  Collison dodao 18.

LA Lakersi su sinoć upisali još jedan poraz. Denver Nuggetsi su ih pobijedili sa 120-109. Kenneth Faried je za pobjedu zabio 28 koševa uz 15 skokova, a Danilo Gallinari 21.

Najučinkovitiji Lakers bio je Julius Randle sa 16 pogodaka, dok je Kobe Bryant zabio 11.

OZNAKE: NBA, mario hezonja