SERIE A Mandžukić strijelac u slavlju Juventusa, nova pobjeda Milana

EPA/MAURIZIO DEGLINNOCENTI

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić postigao je u nedjelju vodeći pogodak za Juventus u pobjedu nad Chievom od 2:1. Mandžukić je u 53. minuti lijepo primio dodavanje Juana Cuadrada i nogom, prizemno pogodio za vodstvo ‘Bianconera’.

Ipak, u 66. minuti Chievo izjednačuje sa bijele točke, precizan je bio Sergio Pellissier. Sva tri boda ‘Staroj dami’ donio je Miralem Pjenić u 75. minuti prekrasnim udarcem iz slobodnjaka. Mandžukić je odradio cijelu utakmicu za Juventus, upisao tri udarca na gol protivnika, od čega je jedan otišao u okvir. Uz 25 dodavanja, imao je 11 duela, od čega ih je šest osvojio, te dva pretrpljena i napravljena prekršaja, kao i jedno presijecanje i tri oduzete lopte.

U ostalim susretima Milan je s 2:1 slavio u gostima kod Palerma. Golove za Milan su postigli Suso i lapadula, a za Palermo Ilija Nestorovski. Hrvatski nogometaš Mario Pašalić započeo je utakmicu za Milan, a zamijenjen je u 63. minuti. Atalanta je s 3:0 slavila kod Sassuoloa, a golove su postigli Alejandro Gomez, Mattia Caldera i Andrea Conti.

Genoa i Udinese podijelili su bodove u Genoi – golove su postigli Ocampos za domaćine i Thereau za goste. U prvoj utakmici dana Empoli je s 4:0 slavio protiv Pescare. Dva je pogotka postigao massimo Maccarone, a po jedan Manuel Pucciarelli i Riccardo Saponara.