SERIE A: Juve remizirao s Frosinoneom, Kalinić strijelac za Fiorentinu, Inter stopostotan

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Nogometaši Juventusa još su jednom ‘kiksali’ u petom kolu Serie A. Aktualni prvaci Italije, bez našeg ozlijeđenog Marija Manžukića, kod kuće su odigrali ‘mršavih’ 1:1 sa Frosinoneom.

‘Bianconeri’ su poveli preko zaze u 50. minuti, a debitant u ligi izjednačio je preko Blancharda u drugoj minuti sudačke nadoknade. U ostalim susretima petog kola Serie A Napoli je u gostima kod Carpija odigrao bez pogodaka, Chievo je sa 1:0 slavio nad Torinom, a Sassuolo je u gostima pobijedio Palermo sa 1:0. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu te zaradio žuti karton.

• Fiorentina je sa 2:0 slavila kod kuće protiv Bologne. Golove su postigli Baszczykowski u 71., te Nikola Kalinić, koji je sa klupe ušao u 55. minuti, u 82. minuti. Ante Rebić, koji je ostao bez poziva u A reprezentaciju za Fiorentinu je igrao do 79. minute. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu.

Inter je kod kuće sa 1:0 slavio nad Veronom, i to pogotkom Mela iz 56. minute. Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Marcelo Brozović bio na klupi. Roma je sa 2:1 izgubila kod Sampdorije. Eder je Sampdoriju doveo u vodstvo u 50. minuti, Salah je izjednačio u 69. na dodavanje Pjanića, da bi konačan rezultat postavio Manolas autogolom u 85. minuti.

Lazio je sa 2:0 pobijedio Genou, koja je utakmicu završila sa dva igrača manje. Đorđević je pogodio za 1:0 u 35. minuti, a konačni rezultat postavlja Anderson u 62. minuti. kod Genoe su pocrvenili Cissokho (drugi žuti) u 56. te Pandev u 85. minuti (izravni crveni).

Vodeća momčad Serie A je Inter sa stopostotnim učinkom iz pet utakmica. Fiorentina je na drugom mjestu sa 12 bodova, slijedi Sasuolo sa 11, te Chievo, sampdoria i Torino sa po deset bodova. Juventus je na 13. mjestu sa mizernih pet bodova iz isto toliko utakmica. Na dnu tablice nalazi se Frosinone, sa jednim bodom kojeg je večeras osvojio kod Juventusa.