BUNDESLIGA Kovač izgubio kod Bayerna, pogodak Iličevića u slavlju HSV-a

EPA/TOBIAS HASE

Njemački prvak Bayern München svladao je u subotu u 28. kolu Bundeslige Eintracht Frankfurt, na čijoj klupi sjedi bivši hrvatski izbornik Niko KOvač, sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak na susretu postigao je Franck Ribery u 20. minuti.

Ingolstadt je s 3:0 slavio protiv Schalkea. Pogotke su postigli Moritz Hartmann sa bijele točke u 29. minuti, Lukas Hinterseer u 45. te Dario Lezcano u 65. minuti utrakmice. Istim rezultatom HSV je svladao Hannover. Cleber je HSV doveo u vodstvo u 61. minuti, povisio je Ivo Iličević u 73., a dvije minute kasnije konačni rezultat postavlja Nicolai Muller.

Mainz je sa 4:2 na domaćem terenu pobijedio Ausburg. Gosti su poveli u devetoj minuti preko Caiubyja. Do 24. minute Mainz je preokrenuo pogocima Christiana Clemensa (13′) i Pabla de Blasisa (24′). Ausburg je izjednačio u 40. minuti golom Ja Cheol Kooa. Ipak, u drugom poluvremenu domaćini rješavaju pitanje pobjednika golovima de Blasisa (53′) i Clemensa (76′).

Darmstadt i Stuttgart remizirali su 2:2 u Darmstadtu. Domaćini su poveli preko Sandra Wagnera u 26. minuti. Gentner (45′) i Rupp (45+3′) preokreću rezultat, ali u drugom poluvremenu bod Darmstadtu donosi Peter Niemeyer u 51. minuti.

Danas se još sastaju Borussia Dortmund i Werder Bremen.