BOD DO POBJEDE U DAVIS CUPU Čilić i Mektić donijeli Hrvatskoj drug bod

epa06073258 Marin Cilic of Croatia celebrates his win over Steve Johnson of the US in their third round match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 07 July 2017.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

U susretu za ostanak u Svjetskoj skupini Davis Cupa hrvatski tenisači su u Bogoti poveli protiv Kolumbije s 2-1 i sada ih ih samo bod dijeli do konačne pobjede.

Hrvatski par Marin Čilić/Nikola Mektić je preokretom slavio protiv Juana Sebastiana Cabala i Alejandra Falle s 5-7, 6-7 (5), 6-4, 6-2, 6-4 nakon četiri sata igre. Čilić i Mektić su nadoknadili zaostatak od 0-2 protiv kolumbijskog para, no nakraju je ipak presudila kvaliteta i volja naših igrača.

Hrvatski izbornik Željko Krajan je u zadnji trenutak odlučio postaviti Čilića umjesto Franka Škugora, no i Marinovo prisustvo na terenu nije impresioniralo Kolumbijce u prva dva seta. U prvom setu je Mektić izgubio svoj servis kod 5-6, a Cabal i Falla su potom izvrsnom igrom u izjednačenom drugom setu u tie-breaku došli do velikog vodstva od 2-0 u setovima. Hrvatski par se potom probudio, proradio je retern i postotak ubačaja prvoga servisa te Čilić i Mektić glatko dobivaju treći i četvrti set za poravnanje.

U odlučujućem, petom setu nije bilo “breaka”  sve do devetog gema, kada su Marin i Nikola uspjeli oduzeti servis Falli i stigli do šanse da serviraju za meč. Marin je servis odradio bez izgubljenoga poena za veliku pobjedu, koju bi Čilić mogao pretvoriti i u ukupnu pobjedu ukoliko u nedjelju u prvom susretu svlada Santiaga Giralda.

Nakon prvoga dana rezultat je bio 1-1.Hrvatsku je u vodstvo doveo Marin Čilić koji je uvjerljivo sa 6-1, 6-4, 6-1 svladao Alejandra Gonzaleza za sat i 50 minuta igre. No, potom je Santiago Giraldo nadigrao Franka Škugora sa 6-4, 4-6, 5-7, 6-4, 6-2 nakon tri sata i 49 minuta igre.

Nastup u Svjetskoj skupini sljedeće godine izborit će reprezentacija koja prva ostvari tri pobjede.