Vratar škotskog drugoligaša ušao kao prinudna zamjena za stopera pa zabio čudesnu golčinu sa 30 metara

@Alasdairadams1 - Alasdair Adams on X platform

Igrala se 58. minuta utakmice škotskog Championshipa između Raitha i Arbroatha kad se, kod rezultata 1-0 za domaće, gostujuća momčad našla u problemu – stoper Aaron Steele se ozlijedio a nakon što je već obavio tri zamjene, trener Stuart Malcolm je na klupi imao još samo pričuvnog vratara Alasdaira “Allyja” Adamsa. Nije bilo druge, Adams je ušao na poziciju u zadnjoj liniji, ako ništa drugo, sa svojih 188 cm visine izgleda kao ozbiljan stoper.

Da stvar bude gora, Raith je samo tri minute kasnije poveo s 2-0, situacija za Arbroath, predzadnju momčad lige protiv lidera nije izgledala baš optimistično. Ipak, u sportu se nikad ne treba predavati, iznenađenja, pa ni ona najluđa, nikada nisu isključena.

Vratar Adams, za ovu priliku stoper koji se očito zna ubaciti i u napad u 76. je minuti zabio za 2-1, i to kako zabio: čovjek je iz okreta sa nekih 30 metara pogodio doslovno neobranjivo, od grede se lopta odbila u mrežu. To je bio početak, Arbroathu je ovo očito dalo krila pa su gosti u 81. minuti iz kaznenog udarca došli do 2-2, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Inače, za vratara/stopera/napadača Adamsa ovo nije prvi gol u karijeri, već jednom je zabio, 2020. je za petoligaša Tranent zabio gol iz slobodnog udarca sa 55 metara. Eto, Adams očito nije vratar visoke razine, ali zna zabiti kao rijetko tko.