EPA/FERNANDO ALVARADO

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u spektakularnoj utakmici na svom Bernabeu gradskog suparnika Rayo Vallecana s čak 10-2, a Real je postao prva momčad  od 1960. godine koja je u jednoj utakmici Primere postigla deset golova.

Bila je to utakmica koja će se dugo pamtiti, s čak 12 pogodaka, od čega je Gareth Bale zabio četiri, dok je hrabri Rayo u 12. minuti vodio s 2-1. Gosti su potom ostali bez dva isključena igrača, a Real im je dokraja utrpao devet golova.  Real je poveo u 3. minuti preko Danila,da bi gosti uzvratili pogocima Amaye (10) i Jozebada (12). U 15.minuti igrača Raya Tito je isključen zbog krvničkog starta na Kroosu, a u 29. minuti pocrvenio je i Baena. Velšanin Gareth Bale je s četiri gola (25,41,61,70), odigrao najbolju utakmicu u dresu Reala, Cristiano Ronaldo je zabio dva (30pen,53), a Karim Benzema tri gola (48,79,90). Luka Modrić je odigrao cijeli susret i asistirao je za deveti gol Reala, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 65. minuti i također asistirao Benzemi za posljednji, deseti pogodak.

Vode Barcelona i Atletico Madrid s po 35 bodova, a Real je sada treći s 33 boda.