epa05765392 Atletico Madrid's midfielder Jorge 'Koke' Resurreccion (C) fights for the ball with Croatian midfielder Ivan Rakitic (L) of FC Barcelona during the King's Cup semifinal first leg match between Atletico Madrid and FC Barcelona played at Vicente Calderon stadium in Madrid, Spain on 01 February 2017.  EPA/Juan Carlos Hidalgo

U prvoj utakmnici polufinala španjolskog Kupa kralja nogometaši Barcelone u srijedu su u Madridu slavili protiv Atletica sa 2:1.

Barcelona je u vodstvo došla u sedmoj minuti preko Luisa Suareza, koji je prošao pola Atleticove obrane i zabio za rano vodstvo. Na 2:0 u 33. minuti povisio je Leo Messi fantastičnim zgoditkom iz daljine, a asistirao mu je Ivan Rakitić.

Atletico je u drugom poluvremenu došao do pogotka u 59. minuti, kada je Antoine Griezmann iskoristio asistenciju Diega Godina.

Ivan Rakitić u igri je bio do 58. minute, kada ga je zamijenio Denis Suarez. Uz asistenciju Messiju, Rakitić je imao 27 dodavanja, podijelio tri duge lopte i isto toliko centaršuteva, te jednom pucao prema vratima Atletica. Otklonio je jednu opasnost, imao dva presijecanja, te oduzeo četiri lopte.

U momčadi Atletica Šime vrsaljko igrao je do 46. minute, kada ga je na terenu zamijenio Fernando Torres. Vrsaljko je otklonio tri opasnosti, imao tri presijecanja i oduzeo jednu loptu protivnicima. Sudjelovao je u 4 duela, od čega je dva osvojio, imao deset dodavanja, od čega je jedno bilo ključno.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 7. veljače, a u drugom se polufinalu sastaju Celta Vigo, koja je izbacila Real Madrid, i Alaves.