SP RUKOMET 2017: Hrvatska – Saudijska Arabija 28:23

epa05715813 Croatia's Zeljko Musa reacts during the preliminary round match between Croatia and Saudi Arabia at the IHF Men's Handball World Championship, in Rouen, France, 13 January 2017.  EPA/YOAN VALAT

Hrvatska muška rukometna reprezentacija svoj nastup u skupini C na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj otvorila je 28-23 (12-11) pobjedom protiv Saudijske Arabije.

Luka Cindrić  sa šest i Domagoj Duvnjak s pet golova bili najefikasniji u sastavu Hrvatske, a Mojtaba Al Salem je bio strijelac pet pogodaka za Saudijsku Arabiju.

U prva dva susreta 1. kola ove Čile je svladao Bjelorusiju sa 32-28 (14-14), dok je Njemačka bila bolja od Mađarske sa 27-23 (16-11).

Hrvatska će u 2. kolu već u subotu od 20.45 sati igrati protiv Mađarske.(Hina)

HRVATSKA: Stevanović, Štrlek, Mandalinić, Duvnjak, Stepančić, Horvat, Musa

SAUDIJSKA ARABIJA: Alsaaed, Alzaer, Alhammad, H. Alobaidi, S. Alobaidi, Al Ibrahim,

HRVATSKA – SAUDIJSKA ARABIJA 0:0

Tijek susreta:
0′ Utakmica je počela
1′ Prvi žuti karton za Jakova Gojuna.
5′ Prvi gol na utakmici. Zabio je Duvnjak, a nakon odlične rakcije Stenačića Štrlek iz lagano za 2:0
6′ Gol za Saudijce. Zabio je Mahdi Alsalem. Duvnjak uzvraća svojim drugim golom.

7′ Štrlek s krila zabija za 4:1

10′ Stepančić u obrani igra odlično! Duvnjak u kontri zabija svoj treći gol

11′ Abdullah Al-Hammad postiže drugi gol za S. Arabiju.

12′ Krasan gol Mojtabe Alsalema. Još jedan gol za Arabiju. Alsalem zabija za 6:4. Gojum mora vani

13′ Super prodor Luke Cindrića za 7:4

14′ Stepančić griješi i primamo gol bez vratara

15′ Štrlek s krila zabija za 8:5

15′ Nakon brze akcije Saudijci zabijaju.

16′ Musa mora vani.

18′ Alabduali zabija za 8:7. Štrlek s krila za 9:7

21′ Marko Mamić silovito pogađa.

23′ Alobaidi zabija novi sedmerac za 10:9

24′ Još jedan sedmerac za 10:10

29′ Šebetić odgovara na pogodak Al-Obaidija, drugi gol Cindrića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

31′ Lovro Mihić u svom prvom napadu postiže pogodak.

35′ Nakon što se Hrvatska odvojila na 15:11, Saudijci postižu tri gola zaredom.

36′ Stepančić zabija za 16:14, a nakon toga Mihić nakon asistencije Duvnjaka.

38′ Duvnjak za 18:14!
48′ Ulazimo u posljednjih 10 minuta, rezultat je 23:19.
48′ Lovro Mihić zabija i četvrti gol
52′ Horvat je zabio za 25:19
53′ Luka Cindrić zabija za 26:20
56′ Novi gol Kontreca.