UŽIVO: Gotova je utakmica na Rujevici! Rijeka je ‘pala’ tek u drugom produžetku

27.08.2023., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 06. kolo, GNK Dinamo - HNK Rijeka. Martin BAturina Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u četvrtak od 20:15 igraju uzvratnu utakmicu playoffa Konferencijske lige protiv Lillea. Sjajan pogodak za Rijeku zabio je Marco Pašalić, a onda je Lille stigao do preokreta i pobjede 2:1.

Početne postave:

Rijeka: Labrović, Galešić, Mitrović, Smolčić, Goda, Hodža, Selahi, Janković, Pašalić, Fruk, Ivanović

Lille: Chevalier, Alexsandro, Yoro, Santos, Ismaily, Gomes, Andre, Cabella, Cavaleiro, Zhegrova, David

Tijek susreta:

120’+3 Gotova je utakmica

120’+1 Ilinković je dobio žuti karton

120′ Igrat će se još najmanje tri minute sudačke nadoknade…

114′ Umjesto Cabelle ulazi Umtiti.

114′ Obregon je bio preagresivan i dobio je žuti karton

111′ Vukčević je dobio žuti karton

108′ David pogađa za 1:1!  Nako0n što je lopta pogodila vratnicu, odbila se do napadača Lillea, koji pogađa za izjednačenje

106′ Kreće drugi produžetak na Rujevici

105’+2 Gotov je prvi produžetak

105+1′ Pucao je Diakite glavom nakon kornera, ali preko gola.

105′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

104′ Umjesto Fruka ulazi Liber.

91′ Počeo je prvi produžetak na Rujevici

90’+8 Gotova je utakmica, ide se u produžetke

90’+8 Fruk oštro, ali odlazi u naručje vratara Lillea

90’+7 Slobodan udarac za Rijeku u zadnjim trenucima utakmice.

90+1′ Obregon je imao priliku pobjeći u kontri no bio je prespor i izgubio duel.

90′ Osam minuta sudačke nadoknade

79′ Labrovića je prebacila lopta nakon kornera, a na njoj je bio Santos, koji je pucao glavom i pogodio stativu.

76′ Kod Rijeke izlaze Pašalić i Ivanović, a ulaze Grgić i Obregon.

66′ VAR i sada provjerava, moguće je zaleđe! I suidac dosuđuje zaleđe!! Ostaje 1:0!!

65′ David je strijelac za izjednačenje Lillea!

63′ Odlična prilika za Vukčevića. Nakon neoprezne reakcije izbio je sam pred Chevaliera, ali mu je francuski golman obranio pokušaj.

59′ VAR provjerava pogodak, potvrđeno je sve!

58′ Smolčić je pogodio za 1:0. Fruk je ubacio iz slobodnog udarca, vratar Lillea loše boksa loptu, nastao je pravi kaos u petercu, lopta se odbijala sve dok nije došla do Smolčića koji posprema loptu u prazan gol.

55′ Odlična lopta Mitrovića s desne strane prema Ivanoviću, na pet metara ispred njega u zadnji je čas očistio Yoro.

47′ Tiago Santos je srušio Godu u kaznenom prostoru Lillea, Ivanović je burno reagirao i zbog toga dobio žuti karton.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+4 Gotovo je prvo poluvrijeme na Rujevici, bez golova…

45′ Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

41′ Smolčić je pokušao istrčati u kontru, ali stigao je samo do centra, nije imao potporu suigrača.

25′ Još jedan prekršaj Lillea na centru i još jedan žuti karton za riječku klupu zbog prigovora. Ljuti su Riječani zbog sudačkog kriterija.

23′ Netko je s riječke klupe dobio sad žuti karton zbog prigovora na jedan prekršaj.

14′Odlična prilika za Lille. Cavaleiro je nakon odličnog dodavanja izbio pred Labrovića, pucao je snažno u desni kut, ali golman Rijeke brani

8′ Žuti karton za napadača Lillea Davida zbog neopreznog prekršaja

6′ Fantastična prilika za Rijeku, Hodža je imao sjajnu priliku za vodstvo,, ali nije pogodio!

1′ Počela je utakmica na rasprodanoj Rujevici