UŽIVO Novi okršaj starih rivala! Hrvatska tijesno izgubila od Francuza

18.01.2024., Njemacka, Koeln - EHF Europsko prvenstvo u rukometu 2024. u Njemackoj. Drugi krug, Francuska - Hrvatska. Dominik Kuzmanovic. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija u četvrtak otvara drugi krug Europskog prvenstva u Njemačkoj utakmicom protiv Francuske u 18 sati. Francuska je u drugi krug prenijela dva boda, a Hrvatska jedan.

Susret je najavio legendarni francuski reprezentativac Nikola Karabatić: “Naravno da će biti jako teško, vidjeli smo da Hrvatska ima puno navijača i bit će jako vruće, a na Euru nema lakih utakmica, svaka je velika borba. Imamo četiri utakmice i nadamo se ulasku u posljednjih četiri.”

Među 16 igrača Hrvatske nema Duvnjaka, ozlijeđenog Ivana Martinovića, kojeg neće biti do kraja prvenstva, i vratara Filipa Ivića.

Utakmicu starih uživo pratite na našem portalu…

60′ Gotovo je!

60′ Ušlo je Tournatu, malo je do kraja, Francuska ima opet +2

59′ Tournat s crte vraća Francusku na +2! Prolazi Kušan! Zadnja minuta – Hrvatska je na -1

58′ Još jedna obrana Kuzmanovića, ali suci sviraju isključenje i sedam metara! Mahe je pogodio! Prolazi i Karačić, individualna akcija…

57′ Opet nas Kuzmanović spašava! Jelinić je pogodio iz kontre!

56′ Klarica nas vraća u igru, 31:29 je!

55′ Zadnjih je pet minuta, Francuska ima napad, zabio je Prandi

54′ Pokušaj Karačića završava ravno u francuskom golmanu. Obrana Kumanovića, naši ponovno u napadu, pogađa Kušan

53′ Klarica sada pogađa za naše, 29:27 je! Na crti Tournat pogađa za novih +3 Francuske

53′ Cinrić je pokušao na crtu, još jedna izgubljena lopta, Francuska odlazi na +3

52′ Klarica pogađa vratnicu, nastavak našeg napada. Ukrali su sada Francuzi loptu, prazan je gol, odlaze na 28:26

51′ Ponovno Kuzmanović! Trebalo bi biti isključenje za Francuze – i Mem je dobio dvije minute, ali i – Načinović! Suci su vidjeli njegovo simuliranje, a Mema su isključili zbog prekršaja na njemu!

51′ Brz napad naših, pogodio je Srna! Sada je 27:26!

50′ Descat puca, ali Kuzmanović upisuje svoju desetu obranu! Novi napad Francuza, čeka se podizanje ruku pa pasivan napad… Ali, nova obrana Kuzmanovića!

49′ Obrana iz prostora, sedmerac za Francusku

48′ Srna zabija za 26:25! Oduzeta lopta Francuzima, ali i naši ju gube

47′ Nova obrana Kuzmaovića

46′ Presjekli su sada naši francuski napad, s druge strane sedmerac za naše, Glavaš pogađa za 26:23

45′ Težak šut s našeg krila odlazi u vratnicu, Karabatić podiže na 26:22. Nova izgubljena lopta naših!

44′ Francuzi preko Portea zabijaju s krila za 25:22!

43′ Isključenje sada za Zvonimira Srnu. Nova sjajna obrana Kuzmanovića. No, i francuski vratar brani udarac Maraša

42′ Pokušao je Mem s igračem manje, obrana našeg vratara. Pogodak je zato s druge strane postigao Jelinić

41′ Srna pokušava, ali je pod prekršajem, nastavak našeg napada. Fabregas je zaradio treće isključenje i crveni karton, bit će i sedmerac za Hrvatsku! Šoštarićev udarac obranio je francuski vratar.

41′ Izgubljena lopta naših, iz kontre pogađaju za 23:20. Time-out zove Perkovac

40′ Karačić iz teške situacije pokušava, ali ne prolazi. Fabregas s crte dovodi Francusku nazad na +2

39‘ Evo i Srne, postigao je pogodak za 22:21! Kuzmanović upisuje još jednu obranu! Idemo po izjednačenje!

38′ Francuska u napadu bez vratara na golu, Mem je s devet metara pogodio za 22:20

37′ Drugo isključenje Fabregasa! Ništa od našeg napada, Francuzi idu u svoj novi

36′ Još jednom su Hrvati natjerali Francuze na pogrešku, Lučić puca, ali brani to francuski vratar. Karabatič puca izvana, Kuzamnović brani!

35′ Dugi napad Hrvatske, Lučin prolazi, ali ne zabija, s druge strane i Francuska promašuje. Maraš pogađa za 21:20!

34′ Karabatić na crtu, Fabregas pogađa za 21:19!

33′ Karačić sada pogađa za 20:19!

32′ Oduzeta je sada lopta Hrvatskoj, Karabatić pogađa za 20:18

31′ Počelo je drugo poluvrijeme, Tournat dovodi Francusku na 19:18

30′  Descat pokušava s krila, Kuzmanović brani! Pokušao je u zadnjim sekundama Karačić, ali nije uspio. Poluvrijeme u Kölnu!

30′ Suci su odlučili da je situacija s Nančinovićem bila faul, ne blok, i naš je igrač dobio dvije minute isključenja

30′ Evo novog gola Karačiča! Novo izjednačenje- 18:18! Francuzi ponovno traže isključenje, suci idu pogledati situaciju

29′ Descat pogađa s krila sada za 18:17!

28′ Francuzi traže isključenje, ali nisu ga dobili. Richardosonov udarac brani naš vratar! Maraš donosi izjednačenje! 17:17 je! Ovo mu je treći gol zaredom!

28′ Maraš prolazi za 17:16!

26′ Kuzmanović još jednom brani! Ostaje 17:15

25′ Lijepa akcija Francuza, pogodio je Descat za 17:14 Francuske. Karačiću bježi lopta, nakon kontre brani Kuzmanić, naši odmah vraćaju preko Maraša, za 17:14

24′ Suci su dosudili prekršaj u napadu Hrvatske, Kuzmanović brani udarac Francuza

23′ Loš napad Francuza zaustvalja naš vratar, Jelinić pogađa za 15:14. ali odmah u sljedećem napadu Lenne vraća Francusku na +2

22′ Mem opet pogađa, udarac Karačića brani francuski vratar, kao i naš odmah u napadu nakon. Jalinić je pogodio za 15:13!

21′ Luka Karabatić pogađa, ali i Igor Karačić s naše strane, Francuska vodi 14:12!

20‘ Pokušavaju naši, odlazi udarac pored gola, ali neiskorišten ostaje i napad Francuza. Novi loš napad Hrvatske slijedila je obrana Kuzmanovišća, a Kušan zabija za 13:11! Novi time-out

18′ Nikola Karabatić pogađa za 12:9! Cindrić nas vraća na -2, ali Francuska odmah odgovara preko Remilija. Francuska vodi 13:10!

17′ Pokušao je Srna silovito, ali lopta od vratnice odlazi van

16′ Remili za povratak Francuske na +2, rezultat je 11:9!

16′ Luka Cindrić s igračem manje pogađa za 10:9! Hrvatska je kompletna

15′ Nesporazum Srne i Cindrića, Francuak odlazi na 10:8

14′ Isključen je Lučin.

9′ Karabatić je zabio iz prodora, ali opet brzi napad Hrvatske i treći uzastopni gol Šoštarića. Drži se Hrvatska na +2.

8′ Lenne zabija iz teškog kuta, no Hrvatska brzo koristi dva igrača više i Šoštarić pogađa s krila.

7′ Novo isključenje za Francusku samo 19 sekundi nakon prvog, ovaj puta Luka Karabatić. Bit će i sedmerac. Šoštarić siguran za 4:2.

5′ Ušlo je Srni od bloka, novo odstvo0 Hrvatske, 3:2!!

4′ Svirano je probijanje u francuskom napadu, Klarica odmah zabija za 2:1! Mem odmah zabija za 2:2

2′ Klarica pogađa za 1:0 Francuske, Fabregas odmah vraća na 1:1

1′ Počela je utakmica! Francuska je u prvom napadu napravila pogrešku

OZNAKE: ep rukomet