Uvjerljiva pobjeda Amerikanaca protiv Argentine, Durant i Beal predvodili Popovichevu selekciju

Argentina's Luis Scola (4) drives the ball against United States' Bam Adebayo (13) during the first half of an exhibition basketball game in Las Vegas on Tuesday, July 13, 2021. (Chase Stevens/Las Vegas Review-Journal via AP)

Američka košarkaška reptrezentacija je nakon dva neočekivana poraza konačno uspjela doći do pobjede u pripremama za Olimpijske igre u Tokiju: U Las Vegasu je selekcija Gregga Popovicha sa 108-80 pobijedila Argentinu i pokazala igru kakva se i očekuje od momčadi pune vrhunskih NBA igrača.

Amerikanci su igrali sa samo osam igrača, Jayson Tatum je osjetio bolove u koljenu, a Khris MIddleton, Jrue Holiday i Devin Booker su još uvijek u svojim klubovima koji igraju NBA finale.

Nakon 3 i pol minute igre Amerikanci su poveli 15-4, na kraju prvog perioda bilo je već 33-19 a na poluvremenu 58-42, što jasno govori s kakvim motivom su Amerikanci ušli u utakmicu.

Kevin Durant i Bradley Beal su ubacili po 17 koševa, Zach LaVine 15, Damian Lillard 13 a Bam Adebayo 12 koševa i po 5 skokova i asistencija.

“Najvažnije je da shvatimo da ovo nije NBA”, rekao je nakon utakmice Bam Adebayo. “Trener Gregg nam na to stalno ukazuje. Igra je ovdje drukčija, ovi momci su pametni, igraju zajedno u reprezentacijama po pet ili 10 godina, oni imaju iskustvo koje mi nemamo i na kojem moramo raditi”.

Za Argentinu neuništivi Luis Scola je ubacio 16 koševa za 19 minuta, Nicolas Laprovittola 13, Facundo Campazzo 12, Gabriel Deck 10 koševa.