Uverljiva pobjeda Fenerbahčea, Under zabio četiri gola, Livaković branio

21.11.2023., stadion Maksimir, Zagreb - Kvalifikacije za UEFA Euro 2024, skupina D, Hrvatska - Armenija. Dominik Livakovic.  Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 19. kola turskog nogometnog prvenstva Fenerbahče je na gostovanju deklasirao Istanbulspor sa 5-1, a za goste je branio Dominik Livaković.

Junak dvoboja bio je turski reprezentativac Cengiz Under koji je prvi put u karijeri na jednoj utakmici postigao čak četiri gola.

Under je već u prvom poluvremenu postigao tri gola (6, 34, 44), a četvrtog odmah na otvaranju drugog dijela (46). Posljednji igrač u turskom prvenstvu koji je zabio četiri gola u jednoj utakmici bio Ekvadorac Enner Valencia u siječnju prošle godine u dresu Fenera u pobjedi 5-1 protiv Kasimpase. Zadnji turski nogometaš koji je u “Super Lig” zabio četiri gola bio je Tanera Gulleri 2009. godine.

Među strijelce se upisao i Edin Džeko u posljednjim trenucima prvog dijela. Pobjeda gostiju je mogla biti i uvjerljivija, no Dušan Tadić u 65. minuti nije zabio s bijele točke. Pucao je u donji lijevi kut, ali je Alp Arda obranio. U 82. minuti je korak do gola bio i Michy Batshuayi, ali je pogodio lijevu stativu. Za domaći sastav pogodak je postigao Muammer Sarikaya u 32. minuti.

Za Fener je branio hrvatski reprezentativac Dominik Livaković.

Fenerbahče sada vodi na ljestvici sa 47 bodova, tri više od Galatasarayja kojeg još očekuje susret protiv Konyaspora.