U talijanskom derbiju Juventus svladao Lazio 3-1

epa09057894 Juventus' Alvaro Morata (L) and Lazio's Lucas Leiva (C) in action during the Italian Serie A soccer match between Juventus FC and SS Lazio in Turin, Italy, 06 March 2021.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U derbiju 25. kola Talijanske lige Juventus je u Torinu svladao Lazio s 3-1 i sada je opet treći sa sedam bodova manje od vodećeg Intera.

Juventus je do pobjede stigao preokretom jer je Lazio poveo već u 14. minuti golom Corree. No, prvak je uspio doći do pobjede pogocima Rabiota (39) i  Morate (57, 60pen).

Cristiano Ronaldo nije započeo utakmicu i ušao je tek u 69. minuti umjesto Morate.

Juventusu je ovo 15. pobjeda, koja ga je dovela na treće mjesto na tablici sa 52 boda, bodom manje od drugoplasiranog Milana. Prvi je Inter sa 59 bodova. Lazio je pretrpio drugi uzastopni poraz, ukupno osmi u ligi i sedmi je sa 43 boda.