U četvrtfinalima europskih kupova klubovi iz deset zemalja. Talijanska liga je rekorder

epa10512456 Juventus' Leonardo Bonucci (R) and Gleison Bremer (L) battle for the ball with Freiburg's Lucas Holer (C) during the UEFA Europa League Round of 16, 1st leg match between  Juventus FC and SC Freiburg, in Turin, Italy, 09 March 2023.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Talijanska Serie A ima čak šest klubova u četvrtfinalima europskih kupova.

Inter Milano, Milan i Napoli izborili su četvrtfinale Lige prvaka, Roma i Juventus ušli su u četvrtfinale Europske lige, a Fiorentina se probila među osam najboljih u Konferencijskoj ligi. Jedini koji je ispao iz Europe je Lazio nakon što je izgubio obje utakmice osmine finala Konferencijske lige od nizozemskog AZ Alkmaara.

Posljednji talijanski klub koji je osvojio neki od europskih kupova bila je Roma, koja je prošle sezone osvojila premijerno izdanje Konferencijske lige. Prije toga Inter je 2010. godine bio pobjednik Lige prvaka.

Nakon Italije najviše predstavnika ima engleska Premier liga – četiri kluba. Chelsea i Manchester City u Ligi prvaka, Manchester United u Europskoj ligi, a West Ham United u Konferencijskoj ligi.

Njemačka Bundesliga ima samo dva momčadi – Bayern u Ligi prvaka i Bayer Leverkusen u Europskoj ligi,

Španjolska Primera također ima dva sastava – Real Madrid u elitnom razredu europskog nogometa i Sevilla u Europskoj ligi.

Francuska Ligue 1 ostala je na jednom predstavniku – momčadi Nice u Konferencijskoj ligi.

U četvrtfinalima Lige prvaka, Europske lige i Konferencijske lige igrat će klubovi iz deset zemalja.