Tudorov Marseille slavio protiv Nantesa. Pobjedu im donio autogol

12.07.2020., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, GNK Dinamo - HNK Hajduk. Trener Hajduka, Igor TudorrPhoto: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Marseillea ostvarili su u trećem kolu drugu pobjedu u Ligue 1, na domaćem terenu je sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor pobijedio Nantes 2-1.

Sve najzanimljivije na utakmici događalo se od 76. minute te je od tada pa do kraja bilo svega i svačega na terenu. Marseille je u toj minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Gigot.

Unatoč tome domaćin je poveo u 70., a strijelac je bio Mbemba. No, u 78. minuti se Nantes vratio u igru nakon što je Blas realizirao jedanaesterac. Pobjedu je Marseilleu, pak, osigurao gostujući igrač Pallois koji je u 82. minuti pogodio vlastitu mrežu za konačnih 2-1 Marseillea.

Preostale utakmice ovog kola igraju se u nedjelju, a parovi su: Strasbourg – Reims, Angers – Brest, Clermont – Nica, Montpellier – Auxerre, Toulouse – Lorient, Rennes – Ajaccio i u derbiju igraju Lille – PSG.

Ligue 1, 3. kolo:

Marseille – Nantes 2-1 (Mbemba 70, Pallois 82-ag / Blas 78-11m)

Monaco – Lens 1-4 (Badiashile 41 / Openda 7, Machado 38, Fofana 55-11m, Said 78)