Trijumf Ruuda u Estorilu, Baena osvojio Marakeš

epa10566556 Casper Ruud from Norway celebrates with the trophy after winning against Miomir Kecmanovic from Serbia during their final match at the Estoril Open tennis tournament in Estoril, Portugal, 09 April 2023.  EPA/RODRIGO ANTUNES

EPA/RODRIGO ANTUNES

Norveški tenisač Casper Ruud pobjednik je ATP 250 turnira u Estorilu čiji je nagradni fond 630.705 eura.

U finalu je prvi nositelj Ruud svladao šestopostavljenoga Srbina Miomira Kecmanovića 6-2, 7-6 (3).
Dvadesetčetverogodišnji Ruud je u 16. finalu u karijeri osvojio svoj deseti trofej, odnosno prvi ove godine. Prošle godine igrao je u sedam finala, uključujući dva puta na Grand Slam turnira, odnosno na Roland Garrosu i US Openu. Oba puta je izgubio.

Godinu dana mlađi Kecmanović u Portugalu je lovio drugu lovoriku u karijeri, no nakon sat i 49 minuta ostao je praznih ruku. Do sada je slavio u Kitzbühlu prije tri godine. Ove je godine izgubio finale u Delray Beachu, a 2019. u Antaliji.

Baena osvojio Marakeš

Španjolac Roberto Carballes Baena pobjednik je teniskog turnira iz serije ATP 250 u Marakešu u Maroku, čiji je nagradni fond 630.705 eura.

U finalu je 30-godišnjak nadigrao Francuza Alexandera Müllera iz Francuske 4-6, 7-6 (3), 6-2. Meč je trajao nešto manje od tri sata, a Španjolac će se nakon pobjede na ATP ljestvici u ponedjeljak popeti na 63. mjesto, najviše u dosadašnjoj karijeri.

Müller će također zabilježiti svoj najbolji plasman, mjesto među 100 najboljih. Carballes Baena osvojio je svoj drugi turnir u karijeri, a osvojio je i onaj na zemljin u Quitu prije pet godina. Četiri godine mlađem Francuzu ovo je bilo prvo finale na najvišoj razini, a prije toga osvojio je samo jedan turnir serije challenger u rodnom Bloisu.