Treća pobjeda Manchester Cityja

Engleski i europski prvak Manchester City došao je i do treće pobjede na startu nove sezone Premier lige svladavši u Sheffieldu domaći United s 2-1 (0-0).

Momčad koju je umjesto Pepa Guardiole vodio njegov pomoćnik Juan Manuel Lillo imala je premoć, stvarala je prilike, ali je izostala uobičajena realizacija. Tako je Erling Haaland u 37. minuti propustio realizirati kazneni udarac pogodivši vratnicu. No, iskupio se u 63. minuti kad je na ubačaj Jacka Grealisha glavom poslao loptu u mrežu.

Domaća momčad je izjednačila u 85. minuti, kad je pričuvni igrač Jayden Bogle s desne strane iz kaznenog prostora pogodio suprotan donji kut. No, samo tri minute poslije Rodri je snažnim i preciznim udarcem donio još jednu pobjedu aktualnom prvaku kojom se City izdvojio na vrhu ljestvice s maksimalnih devet bodova, dva više od West Hama, Tottenhama i Arsenala.

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić bili su u početnoj postavi “Građana”. Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu na poziciji lijevog braniča, dok je Kovačiću bila namijenjena uloga defenzivnog veznog koju je igrao do 86. minute.

U nedjelju je do pobjede stigla i Aston Villa slavljem 3-1 na gostovanju kod Burnleyja. Dvostruki strijelac za Villu bio je Matty Cash (8, 20), a Moussa Diaby je u 61. minuti potvrdio pobjedu, nakon što je u 47. minuti Lyle Foster smanjio zaostatak domaće momčadi.

Aston Villa je sa šest bodova na šestoj poziciji, a Burnley je jedna od četiri momčadi koja još uvijek nije osvojila nijedan bod u novoj sezoni.

Engleska - 3. kolo
Burnley - Aston Villa    1-3 (Foster 47 / Cash 8, 20, Diaby 61)
Sheffield U. - Man. City 1-2 (Bogle 85 / Haaland 63, Rodri 88)
Newcastle - Liverpool    (17.30)

Odigrano u petak i subotu:
Chelsea - Luton          3-0 (Sterling 17, 68, Jackson 75)
Bournemouth - Tottenham  0-2 (Maddison 17, Kuluševski 63)
Arsenal - Fulham         2-2 (Saka 70-11m, Nketiah 72 / Pereira 1, Palhinha 87)
Brentford - C. Palace    1-1 (Schade 18 / Andersen 76)
Everton - Wolverhampton  0-1 (Kalajdžic 87)
Man. United - Nottingham 3-2 (Eriksen 17, Casemiro 52, Bruno Fernandes 76-11m / Awoniyi 2, Boly 4)
Brighton - West Ham      1-3 (Gross 81 / Ward-Prowse 19, Bowen 58, 64)

1. Manchester City           3  3 0 0  6-1  9
 2. West Ham United           3  2 1 0  7-3  7
 3. Tottenham Hotspur         3  2 1 0  6-2  7
 4. Arsenal                   3  2 1 0  5-3  7
 5. Brighton and Hove Albion  3  2 0 1  9-5  6
 6. Aston Villa               3  2 0 1  8-6  6
 7. Manchester United         3  2 0 1  4-4  6