Talijanka Goggia pobjednica spusta skijašica voženog u Sankt Moritzu

epa10369558 Mirjam Puchner of Austria in action during the women's Downhill race at the FIS Alpine Skiing World Cup in St. Moritz, Switzerland, 17 December 2022.  EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Talijanka Sofia Goggia pobjendica je spusta skijašica za Svjetski kup voženog u subotu u Sankt Moritzu, iako je u petak slomila dva prsta na lijevoj ruci na istoj stazi ona je nakon operacije u Milanu stigla natrag na start u ovo švicarsko zimovalište i slavila sa 43 stotinke boljim vremenom od druge Slovenke Ilke Štuhec.

Treće mjesto zauzela je Njemica Kira Weidle sa 52 stotinke zaostatka, dok je pobjednica u petak Talijanka Elena Curtoni zauzela osmo mjesto sa 1.16 sekundi iza sunarodnjakinje.

Goggia je uvjerljivo vodeća u redoslijedu spustašica sa 380 bodova, druga Švicarka Corinne Suter ima 218, a treća Štuhec 192, dok je u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodeća Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 475 bodova, 50 više od druge Goggije, a 109 više od treće Švicarke Wendy Holdener.