SuperSport HNL: Gorica – Dinamo, početne postave

10.03.2023., Zagreb - Zagrijavanje igraca uoci utakmice 24. kola HNL-a izmedju HNK Gorice i NK Istre 1961 na Gradskom stadionu Velika Gorica.  Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban / Pixsell

U prvom dvoboju subotnjeg programa 27. dionice SuperSport HNL-a posljednja Gorica je od 17 sati domaćin vodećem Dinamu. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Velikoj Gorici pripao je Plavima rezultatom 0:1 dok u Maksimiru nije bilo golova.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Vojtka dok su gosti bez B. Šutala, Perića i Petkovića.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi rekao: “Dinamo je ekipa koja odskače kvalitetom i igračkim kadrom od ostatka lige. Mi moramo biti koncentrirani 90 minuta da pokušamo anulirati njihovu kvalitetu. U situaciji smo u kojoj moramo gledati prema naprijed, a ne se samo fokusirati na naš gol jer je protiv Dinama to bilo pogubno. Moramo težiti da zabijemo gol i probamo uzeti nešto na svom terenu protiv najbolje momčadi u ligi.”

Njegov kolega na klupi Dinama Ante Čačić je dodao: “Idemo u goste momčadi koja želi zadržati nadu u ostanak u prvoj ligi. Znamo da su utakmice protiv Gorice bile neizvjesne iako su uglavnom odlazile na našu stranu osim ove zadnje kad smo na našem terenu odigrali 0:0. Ali, i to je bila jednosmjerna utakmica u kojoj smo mi 90 minuta tražili gol, ali gosti su na kraju zasluženo izvukli bod. Nadam se da ćemo ovaj put biti učinkovitiji. Uostalom, i vegetacija je krenula pa očekujem i bolje travnjake. orica cijelo proljeće igra jako dobro, njezin bodovni saldo nije ni blizu adekvatan prikazanim igrama. Teško je kad si dolje, pritisak je ogroman. Ali, Gorica može svakog iznenaditi. Mi moramo učiniti sve da ne bude tako.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Luka Pajić (Rijeka), Ivan Janić (Ilok) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Vladisavci). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.