Splitski Jadran bez naslova pobjednika regionalne Jadranske lige

26.01.2022., Split - Utakmica 8. kola skupine A vaterpolske Lige prvaka: Jadran-Brescia. Jerko Marinic Kragic

Milan Sabic/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog Jadrana nisu uspjeli osvojiti naslov pobjednika regionalne Jadranske lige, oni su u finalu završnog turnira u Beogradu izgubili od domaćina Novog Beograda sa 11-14 (2-1, 2-3, 3-6, 4-4).

Splitski se sastav odlično držao protiv favoriziranog domaćina tijekom prve dvije četvrtine tijekom kojih je bio i u stalnom vodstvu. No, u trećem dijelu domaći su postigli šest pogodaka i odvojili se na tri gola razlike što su u posljednjih osam minuta rutinski sačuvali.

Jerko Marinić Kragić bio je trostruki strijelac za Jadran, po dva gola su dodali Luka Bukić i Konstantin Harkov, a po jedan Rino Burić, Zvonimir Butić, Nikša Dobud i Anđelo Šetka, dok su najefikasniji kod Novog Beograda bili Strahinja Rašović s tri te Viktor Rašović, Duško Pijetlović, Nikola Jakšić, Radomir Drašović i Nika Šušiašvili sa po dva gola.

Za Novi Beograd ovo je prvi naslov u regionalnoj ligi.

Ranije u nedjelju su vaterpolosti Juga AO zauzeli treće mjesto svladavši prošlogodišnjeg pobjednika Radnički iz Kagujevca sa 18-15 (5-4, 6-1, 6-5, 1-5). Bila je to “repriza” prošlogodišnjeg finala, ali ovoga puta za utješnu nagradu, a Dubrovčani su pitanje pobjednika riješili u drugoj četvrtini koju su dobili sa 6-1 i tako ostvarili prednost od 11-5 na polovici utakmice.

Stylianos Argyropoulos s pet i Maro Joković s četiri gola bili su najefikasniji u sastavu Juga, dok je Josip Vrlić postigao četiri gola za Radnički.