SP u rukometu: Španjolska preko Slovenije do četvrtfinala

epa10418241 Borut Mackovsek (2L) and Blaz Blagotinsek (R) of Slovenia and Adrian Figueras Trejo (L) and Agustin Casando Marcelo (2R) of Spain in action during the 2023 IHF Men's Handball World Championship group I match between Slovenia and Spain in Katowice, Poland, 20 January 2023.  EPA/Lukasz Gagulski POLAND OUT

EPA/Lukasz Gagulski

Rukometaši Španjolske izborili su prolaz u četvrtfinale na Svjetskom prvenstvu, kojem su domaćini Švedska i Poljska, nakon pobjede protiv Slovenije 31-26 (15-15).

Španjolska u skupini drugog kruga ima maksimalnih osam bodova i kolo prije kraja je i matematički osigurala prolaz među osam najboljih. Ovakvim rezultatom prema četvrtfinalu je otišla i Francuska, dok je Slovenija porazom ispala iz kombinacija za četvrtfinale.

U Tauron Areni Španjolci i Slovenci su odigrali izjednačenu utakmicu iako je Španjolska u samom uvodu susreta stvorila četiri gola prednosti (7-3). No, Slovenci su se vratili, a poluvrijeme je završilo bez prednosti za ikoga (15-15).

U nastavku se dugo vremena igralo pogodak za pogodak, a onda je Španjolska napravila dva do tri gola plusa, kasnije i pet, čime je utakmica zaključena.

Najbolji španjolski strijelac bio je Kauldi Odriozola sa šest golova, dok je kod Slovenije Jure Dolenec postigao sedam, a Blaž Janc pet pogodaka.

U skupini 2 drugog kruga Portugal je bio uvjerljiv protiv Zelenortskih otoka. Pobijedili su Portugalci 35-23 čime su napravili korak prema četvrtfinalu, ali još uvijek ne i ključan. Odličnu je utakmicu za Portugalce odigrao Antonio Areia koji je dao devet golova.