SP karate u Budimpešti: Kvesić u repasažu, nesretan poraz Lucije Lesjak

21.01.2023., Samobor - U sportskoj dvorani Samobor odrzano je 31. izdanje tradicionalnog medjunarodnog turnira Karate Grand Prix Croatia, koji je u svojem ovogodisnjem izdanju okupio vise od 1800 natjecatelja iz 24 zemlje. Andjelo Kvesic, Enes Garibovic. Photo: Tomislav Miletic/PIXSELL

Tomislav Miletic/PIXSELL

Hrvatski karatist Anđelo Kvesić borit će se u repasažu za brončanu medalju u teškoj kategoriji (+84 kg) na 26. Svjetskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti.

Osvajač dva odličja sa svjetskih prvenstava svladao je Grka Georgiosa Tzanosa 3-0 i Talijana Simonea Marina 6-2, ali je u nastavku izgubio od Francuza Mendija Filalija 4-0. U dugom iščekivanju koje je uslijedilo Kvesić je zbog Filalijevog ulaska u finale izborio repasaž. Predstoje mu još dvije borbe kako bi izborio susret za brončanu medalju.

Enes Garibović (-84 kg) je pobijedio Armenca Hayka Karyana s 3-2 i Kuvajćanina Youssefa Mohammada 2-0, ali je uslijedio poraz od predstavnika Kazahstana Daniyara Yuldasheva 1-7. Poslije prvog izgubljenog boda Garibović je nastojao preokrenuti rezultat, u čemu ovaj put nije uspio.

Lucija Lesjak (+68 kg) na nevjerojatan je način propustila prigodu braniti broncu iz Dubaija prije dvije godine. Nakon što je bila slobodna u prvom kolu, bila je bolja od Venezuelanke Oriane Rodriguez 2-0, a onda je unatoč uvjerljivom vodstvu 5-2 sekundu prije kraja izgubila dvoboj. Tunižanka Chennez Jemi udarcem nogom u glavu ostvarila je tri boda. Meč je završio 5-5, ali je Lucijina suparnica išla dalje zbog prvog osvojenog boda.

Tijekom večeri ovog utorka još slijede borbe za Sadea Bećirovića (-68 kg).

U pojedinačnim katama Ivana Raguž bila je najprije treća u startnoj kvalifikacijskoj skupini, a u drugoj peta. Za samo jedno mjesto propustila je nastup u osmini finala. Matija Relić, debitant na svjetskim prvenstvima, u svojoj je kvalifikacijskoj skupini bio četvrti.

Hrvatska karate reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti: Čak 25 predstavnika