Skupina D: Francuska i Australija u osmini finala

epa10339312 Mohamed Ali Ben Romdhane (R) of Tunisia in action against William Saliba of France during the FIFA World Cup 2022 group D soccer match between Tunisia and France at Education City Stadium in Doha, Qatar, 30 November 2022.  EPA/Tolga Bozoglu

EPA/Tolga Bozoglu

Uz nogometaše Francuske, koji su osminu finala svjetskog prvenstva izborili već nakon drugog kola, iz skupine D se među 16 najboljih reprezentacija plasirala se i Australija.

U izravnom dvoboju za osminu finala, u Al Wakrahu, Australija je s minimalnih 1-0 svladala Dansku. Nakon što je na početku ogleda odbila sve danske napade Australija je od drugog poluvremena bila sve bolja, a pogodak odluke dao je Mathew Leckie u 60. minuti.

Na kraju je Australija završila kao druga, dok je Francuska osvojila prvo mjesto s istim brojem bodova i boljom gol razlikom nakon što je s 0:1 poražena protiv Tunisa.

Tunižani su do pobjede protiv aktualnih svjetskih prvaka došli  golom Wahbi Khazrija u 58. minuti. U posljednjim trenucima utakmice činilo se da su Francuzi izjednačili preko Griezmanna, no pogodak je nakon intervencije VAR-a poništen zbog zaleđa.

U osmini finala Francuska će igrati protiv drugoplasiranog iz skupine C, dok će Australija igrati protiv pobjednika te skupine. Inače, u skupini C je sve otvoreno prije posljednjeg kola koje se igra u srijedu od 20 sati. Za prvu poziciju konkuriraju Poljska, Argentina i Saudijska Arabija, dok Meksiko još može biti drugi.

4.Danska       3 0 1 2  1-3  1

1. kolo: Danska – Tunis 0-0, Francuska – Australija 4-1 (Rabiot 27, Giroud 32, 71, Mbappe 67 / Goodwin 9); 2. kolo: Tunis – Australija 0-1 (Duke 23), Francuska – Danska 2-1 (Mbappe 61, 86 / Christensen 68)