Serie A: Lukaku i Pellegrini za drugu ligašku pobjedu Rome u sezoni

epa10894452 Roma’s Romelu Lukaku celebrates scoring the 1-0 opening goal during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and Frosinone Calcio in Rome, Italy, 01 October 2023.  EPA/GIUSEPPE LAMI

EPA/GIUSEPPE LAMI

U posljednjem nedjeljnom ogledu sedmog kola talijanske Serie A nogometaši Rome su na svom Olimpicu svladali Frosinone 2-0.

Roma je upisala tek drugu ligašku pobjedu u sezoni, a ovom je prilikom postigla po pogodak u svakom poluvremenu. Za 1-0 u 21. minuti je zabio Romelu Lukaku nakon što je predriblao jednog suparničkog igrača. Sve je zaključeno u 83. minuti kada je kapetan Rome Pellegrini dočekao ubačaj na drugoj vratnici te postavio konačan rezultat.

Hrvatski nogometaš Karlo Lulić ostao je na gostujućoj klupi za pričuve tijekom cijelog ogleda.

Na papiru u najjačem nedjeljnom susretu nogometaši Atalante i Juventusa odigrali su utakmicu bez golova. Obje su momčadi ostale na svojim dosadašnjim pozicijama, Juventus je četvrti, a Atalanta peta.

U prvom nedjeljnom susretu Bologna je pred svojim navijačima pobijedila Empoli 3-0, a igrač utakmice bio je Riccardo Orsolini koji je postigao sve golove, u 21., 66. i 92. minuti.

Nakon toga su Udinese i Genoa odigrali 2-2. Oba pogotka za goste je postigao Gudmundsson i Genoa je bila sasvim blizu pobjede jer je vodila do 91. minute. No, tada je Romero pogodio vlastitu mrežu i susret je završio bez pobjednika.

U ponedjeljak su na programu posljednje tri utakmice ovog kola. Igrat će Sassuolo – Monza, Torino – Verona i Fiorentina – Cagliari.