SENZACIJA: Drugoligaš Mirandes u polufinalu Kupa kralja

Pixabay

Španjolski drugoligaš Mirandes pobjedom nd Villarrealom (4:2) plasirao se u polufinale Kupa kralja.

Domaći su poveli u 17. minuti preko Aiasa, izjednačio je Ontiveros, a u završnici prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Mirandes koji je za ludnicu na tribinama realizirao Merquelanz. Gosti su se još jednom vratili preko Cazorle iz novog jedanaesterca, ali su do kraja susreta primili dva gola. Strijelci su bili Onaindia i Sanchez.

Mirandes je ovom pobjedom po drugi put u povijesti izborio polufinale Kupa kralja. Isto im je pošlo za rukom i prije osam godina kada su postali tek drugi trećeligaš u povijesti španjolskog nogometa koji se probio do polufinala. Mirandes je tako postao prvi klub u povijesti koji je kao drugoligaš i trećeligaš došao do polufinala Kupa kralja.

Ranije je polufinale izborila Granada pobjedom protiv Valencije (2:1), a u četvrtfinalu se još sastaju Real Madrid i Real Sociedad te Athletic Bilbao i Barcelona.