Šarić dobar u pobjedi Oklahome, Brooklyn srušio Denver unatoč sjajnom Jokićevom učinku

Mar 12, 2023; San Antonio, Texas, USA; San Antonio Spurs guard Devonte' Graham (4) dribbles up the court while defended by Oklahoma City Thunder forward Dario Saric (9) during the first half at AT&T Center. Mandatory Credit: Scott Wachter-USA TODAY Sports Photo: Scott Wachter/REUTERS

Scott Wachter/REUTERS

Obzirom na opet neveliku minutažu, igrao je tek 17 i pol minuta, Dario Šarić je u 102-90 gostujućoj pobjedi Oklahome nad San Antoniom odigrao vrlo dobru utakmicu – zabio je 10 koševa (4/9), uzeo sedam skokova i podijelio tri asistencije. Shai Gilgeous-Alexander nije igrao za Oklahomu dok su San Antoniju nedostajali  Keldon Johnson, Jeremy Sochan i Tre Jones a Malaki Branham se ozlijedio tijekom  druge četvrtine, pa je Thunderu put do pobjede preko ionako slabašnih Spursa (17-50) ipak bio olakšan. Jalen Williams zabio je 21 koš (7/18) uz 10 asistencija, Josh Giddey imao je 15 koševa (6/16), 11 skokova i pet asistencija, Ousmane Dieng 17 koševa (7/15) i osam skokova za Oklahomu, kod Spursa Zach Collins 23 koša (7/14) i 11 skokova.

Oklahoma je sada s omjerom 33-35 na diobi desetog mjesta s Utah Jazzom i LA Lakersima, samo pobjedu više imaju Minnesota i Dallas, tako da će svaka utakmica do kraja biti važna za ulazak u doigravanje.

Otkako su kroz tradeove ostali bez Irvinga i Duranta, Brooklyn drži solidnu razinu rezultata, u tih zadnjih 13 utakmica su na 7-6 a sinoćnjom gostujućom 122-120 pobjedom nad Denverom pokazali su da se mogu nositi i sa najboljima u ligi. Imao je Brooklyn 109-94 na osam i pol minuta prije kraja međutim Nuggetsi su nakon što su u zadnjoj minuti došli na -1 promašili zadnja tri šuta i upropastili priliku za potpuni preokret.

Mikal Bridges zabio je 25 (7/16), Nic Claxton 20 (8/9) uz šest skokova i pet asistencija za Netse koji su imali još pet igrača na 11+ koševa. Nikola Jokić upisao je novi triple-double s 35 koševa (14/23), 20 skokova i 11 asistencija, Michael Porter zabio je 23 koša (9/12) za Denver.