Remi Slaven Belupa i Gorice u Koprivnici

04.03.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 24. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Gorica

Damir Spehar / Pixsell

Slaven Belupo i Gorica su u sklopu 24. kola SuperSport HNL-a na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Gostima je vodstvo donio Josip Mitrović, a za izjednačenje je pogodio Ante Crnac.

Farmaceuti do pobjede nisu uspjeli doći iako su posljednjih petnaestak minuta nakon isključenja Steenvoordena imali igrača više. Najbolju priliku su imali u posljednjem napadu kada je Radošević odlično zaustavio udarac Božića.

Domaćini su tako upisali deveti remi kojim su se na ljestvici bodovno poravnali s četvrtim Varaždinom. Izabranici Željka Sopića su pak nakon pobjede nad Lokomotivom došli do vrijednog boda kojim su se pretposljednjem Šibeniku primaknuli na sedam bodova razlike.

Već u 1. minuti susreta Mitrović je odlično s desne strane ubacio za Kapulicu, a on je sa šest metara iz dobre pozicije loše zahvatio loptu glavom koja potom odlazi pokraj gola.

Farmaceuti uzvraćaju u 8. minuti kada je Bosec ubacio za Manaja koji je ostavio loptu za Crnca, a on je snažnim udarcem zatresao gredu. Lopta je na putu prema golu nekog okrznula tako da su domaćini dobili i korner iz kojeg nisu ozbiljnije zaprijetili.

Novu ozbiljniju situaciju bilježimo tek u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je prizemni udarac Boseca s dvadesetak metara otišao malo pokraj suprotne stative.

Gorica je povela u 53. minuti kada je Ndockyt dubinskim proigravanjem u šansu gurnuo Mitrovića koji je izbjegao zaleđe, a potom je s desetak metara iskosa poslao loptu pokraj Čovića. Mladom ofenzivcu to je bio prvi pogodak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Kocijan je u 57. minuti pucao s dvadesetak metara, a lopta je prošla malo pokraj bliže stative.

Tri minute kasnije Slaven je izjednačio rezultat. Prvo je nakon ubacivanja iz auta i loše reakcije Bralića koji nije uspio izbiti loptu Radošević izvrsno obranio udarac Manaja, ali na odbijenu loptu je najbolje reagirao Crnac te je zatresao mrežu gostiju za svoj peti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Gosti su u 75. minuti ostali s igračem manje jer je sudac Čulina pokazao izravan crveni karton za Steenvoordena nakon prekršaja nad Crncem. VAR je usprkos pozivima gostiju da odluka revidira potvrdio mišljenje s travnjaka.

Martinaga je u 86. minuti ubacio loptu s lijeve strane, ali Marina nije uspio reagirati na vrhu peterca.

Nakon odlične akcije u 94. minuti veliku šansu da svojoj momčadi donese pobjede je propustio Božić čiji udarac s desetak metara fantastično brani Radošević.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati sastaju Hajduk i Lokomotiva dok u 17:30 Dinamo dočekuje Osijeka.