Real slavio protiv Alavesa, privremeno pobjegao Sevilli na +7

epa09773110 Real Madrid's midfielder Luka Modric (L) duels for the ball against Alaves' midfielder Edgar Mendez (R) during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Deportivo Alaves at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 19 February 2022.  EPA/Miguel Oses

EPA/Miguel Oses

Nogometaši Real Madrida u posljednjoj su subotnjoj utakmici 25. kola španjolskog prvenstva kao domaćini svladali Alaves sa 3-0 (0-0) i tako privremeno stvorili zalihu od sedam bodova u odnosu na drugoplasiranu Sevillu.

Gosti su izdržali bez primljenog pogotka do 63. minute kad je Marco Asensio postigao svoj sedmi prvenstveni pogodak u ovoj sezoni sjajnim udarcem sa 17 metara iskosa s desne strane, kojim je pogodio suprotan gornji kut. Realovu prednost udvostručio je Vinicius Junior pogotkom u 80. minuti nakon odlične akcije i dodavanja Karima Benzeme. Brazilcu je to 13. pogodak u ovoj sezoni La Lige. U prvoj minuti sučevog dodatka Karim Benzema je došao do 18. prvenstvenog pogotka sigurnom realizacijom kaznenog udarca.

Luka Modrić je bio u početnom Realovom sastavu, a igrao je do 82. minute. Kapetan hrvatske reprezentacije je u 33. minuti zaradio žuti karton zbog prekršaja.

Real Madrid je u 25 utakmica sakupio 57 bodova. Drugoplasirana Sevilla ima sedam bodova manje i utakmicu manje koju će odigrati u nedjelju (14 sati) na gostovanju kod Espanyola u Barceloni. Treći je Betis sa 43 boda iz 24 nastupa, a na četvrto mjesto probio se Atletico Madrid sa 42 boda.

Pragmatičnim pristupom i efikasnom izvedbom nogometaši Atletica pobijedili su na gostovanju kod Osasune sa 3-0 (1-0). Joao Felix je već u 3. minuti pogodio za 1-0, a potom je u 59. minuti bio asistent za pogodak Luisa Suareza. Angel Correa je u 89. minuti postavio konačnih 3-0.

Od četiri udarca Atleticovih nogometaša unutar okvira, tri su završila u mreži. Domaći su imali ukupno 15 udaraca, 10 više od gostiju, ali od četiri koja su išla u okvir nijedan nije završio u mreži.

Šime Vrsaljko je odigrao cijelu utakmicu za Atletico, a u 55. minuti je zaradio žuti karton. S druge strane je i Ante Budimir imao punu minutažu, a dvaput je udarcima glavom prijetio Janu Oblaku: u 39. minuti je pogodio vratnicu, a u 77. minuti je lopta prošla pokraj gola.

Dvoboj između Cadiza i Getafea završio je podjelom bodova 1-1 (1-1), a oba su pogotka postignuta u prvom poluvremenu. Poveo je Getafe u 6. minuti kad je Borja Mayoral realizirao kazneni udarac. Domaći su izjednačili u drugoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu, a strijelac je bio Alvaro Negredo.

Nogometaši Villarreala s uvjerljivih su 4-1 (2-0) slavili na gostovanju kod Granade u prvoj utakmici subotnjeg programa, a tri pogotka postigao je Arnaut Danjuma. Nizozemski napadač je u 35. minuti realizirao kazneni udarac, a četiri minute poslije pogodio je za 2-0. Milla je u 61. minuti smanjio zaostatak, također iz kaznenog udarca. Svoj treći pogodak na utakmici Danjuma je postigao u 81. minuti, a drugi put je bio precizan s bijele točke. Konačnih 4-1 postavio je Gomez u šestoj minuti sučevog dodatka.

Španjolska – 25. kolo
Granada – Villarreal      1-4 (Milla 61-11m / Danjuma 35-11m, 39, 81-11m, Gomez 90+6)
Osasuna – Atletico M.     0-3 (J. Felix 3, L. Suarez 59, Correa 89)
Cadiz – Getafe            1-1 (Negredo 45+2 / Mayoral 6-11m)
Real M. – Alaves          3-0 (Asensio 63, Vinicius Junior 80, Benzema 90+1)