Real izgubio od Juventusa, ‘Stara dama’ povela već u 48. sekundi nakon greške Modrića

epa10782226 Real Madrid Forward Vinicius Paixao de Oliveira Junior (R) in action against Juventus Andrea Cambiaso during the 2023 Soccer Champions Tour match between Juventus FC and Real Madrid CF at Camping World Stadium in Orlando, Florida, USA, 02 August 2023.  EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

U prijateljskom susretu koji se odigrao u Orlandu, nogometaši torinskog Juventusa pobijedili su madridski Real 3-1, što je Madriđanima bio drugi poraz u nizu.

U posljednjem odigranom susretu Real je također primio tri pogotka, izgubio je od Barcelone 0-3.

Juventusu je trebalo tek 48 sekundi za prvi pogodak na susretu. Brzopoteznu, točnu i lijepu akciju složila je talijanska momčad tom prilikom, a sve je počelo pogreškom Realovog veznjaka, kapetana hrvatske nogometne reprezentacije Luke Modrića. Potom je McKennie pogodio vratnicu, a lopta se odbila na nogu Moisea Keana koji je bio strijelac za 1-0.

Taj pogodak prilično je usmjerio ostatak utakmice, jer je Real napadao i stvarao veći broj prilika, ali je Juventus bio itekako opasan kroz kontranapade. Jedna kontra je i rezultirala drugim pogotkom. U 20. minuti je McKennie asistirao, a Timothy Weah zabio za 2-0.

Jedini pogodak Real je postigao u 38. minuti. Majstorski je sa svoje polovice asistirao Toni Kroos, dok je egzekutor bio Vinicius Junior. Sve je zaključeno golom u 95. minuti. Iz blizine je pucao Dušan Vlahović, a lopta se od vratara Reala Thibauta Courtoisa odbila u mrežu za konačnih 3-1.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je u udarnoj momčadi Reala te je zamijenjen nakon sat vremena igre.