Produžena mini kriza europskog prvaka: Chelseaju samo bod protiv Brightona

epa09668427 Chelsea players celebrate the 1-0 lead during the English Carabao Cup semi final, 1st leg match between Chelsea FC and Tottenham Hotspur in London, Britain, 05 January 2022.  EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/ANDY RAIN

U unaprijed odigranom susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Brighton & Hove Albion i Chelsea su pred 30.000 gledatelja odigrali 1:1.

“Galebovi” i “Bluesi” su unaprijed odigrali susret 24. kola jer aktualnog europskog prvaka u veljači u Ujedinjenim Arapskim Emiratima očekuje nastup na klupskom svjetskom prvenstvu.

Hakim Ziyech je doveo Chelsea u vodstvo u 28. minuti, no domaćin je uspio izjednačiti u 60. minuti golom Adama Webstera.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za goste igrao posljednjih deset minuta.

Chelsea je ovim rezultatom produžio mini krizu u koju je upao. Naime, ovo je već četvrto kolo uzastopce bez pobjede londonskog sastava. Pritom su upisali dva remija protiv Brightona, te jedan protiv Liverpoola, uz poraz od Manchester Cityja. S druge strane Brighton je produžio niz bez poraza na pet kola ostvarivši pritom dvije pobjede i tri remija.

Chelsea sada ima 44 boda i drži treće mjesto na ljestvici engleskog prvenstva. U vodstvu je Manchester City sa 56 bodova, dok Liverpool na drugoj poziciji ima 45 bodova.

West Ham je četvrti sa 37 bodova, a zatim slijede Arsenal (35), Tottenham (33), Manchester United (32)…