PRIMERA: Leganes umalo pobijedio novog prvaka, ali ispada iz lige

epa08555598 CD Leganes' Bryan Gil (L) celebrates with teammates after scoring the 1-1 goal during the Spanish LaLiga soccer match between CD Leganes and Real Madrid held at Butarque stadium, in Leganes, Madrid, Spain, 19 July 2020.  EPA/Mariscal

EPA/Mariscal

Nogometaši Leganesa dvaput su stizali prednost Real Madrida i imali priliku doći do pobjede koja bi im osigurala prvoligaški status, ali je utakmica završila 2-2 (1-1) pa je Celta Vigo ostala u elitnom razredu španjolskog nogometa.

Celta je odigrala 0-0 na gostovanju kod Espanyola, uz jedana poništen pogodak domaće momčadi, što je bilo dovoljno momčadi iz Viga za ostanak u Primeri, uz remi Leganesa i Real Madrida.

Luka Modrić je posljednju utakmicu u sezoni odgledao s klupe za pričuve novog prvaka. Sergio Ramos je u 9. minuti doveo Real u vodstvo, a izjednačio je Gil (45+1). Asensio je u 52. minuti ponovno donio prednost Realu, a u 78. minuti je Assale izjednačio na 2-2. U posljednjih 10 minuta Real se prilično grčevito branio kako bi sačuvao barem bod, a time i obraz.

Posebno zanimljiva je bila borba za mjesta u Europskoj ligi, u kojoj je najvećim gubitnikom ispao Getafe, jer je porazom od Levantea (1-0) završio na 8. mjestu i bez izlaska u Europu. U ludoj utakmici je klub iz predgrađa Madrida postigao dva pogotka koja su mu poništena nakon intervencije VAR-a, s time da je drugi vrlo diskutabilan. I Levanteu je jedan pogodak poništen zbog zaleđa.

Getafe je uz to imao i kazneni udarac kod 0-0 u 71. minuti, ali je Mata pogodio vratnicu. Duboko u sučevom dodatku (90+9) Coke je donio pobjedu Levanteu.

Granada se pobjedom 4-0 protiv Athletic Bilbaa probila do 7. pozicije sa 56 bodova, koliko ih je imao i Real Socidead odigravši 1-1 na gostovanju kod Atletico Madrida. Zbog boljeg omjera u međusobnim dvobojima Real Sociedad je osvojio šesto mjesto i izravan plasman u skupine Europske lige.

Mallorca se od Primere oprostila remijem 2-2 na gostovanju kod Osasune. Hrvatski napadač Ante Budimir je postigao pogodak glavom u 65. minuti, kojim je Mallorca povela 2-1, ali je samo tri minute poslije Perez postavio konačnih 2-2.

Nogometaši Barcelone pobijedili su kao gosti Alaves s uvjerljivih 5-0 (3-0) u prvoj utakmici posljednjeg kola, uz dva pogotka Messija (34, 75) te po jedan Fatija (24), Luisa Suareza (44) i Semeda (57). Ivan Rakitić nije bio u Barceloninom sastavu zbog žutih kartona.

Primeru napuštaju Espanyol, Mallorca i Leganes.

U Ligi prvaka će sljedeće sezone uz Real Madrid i Barcelonu igrati Atletico Madrid i Sevilla. U skupinama Europske lige će igrati Villarreal i Real Sociedad, a Granada će krenuti od 2. kola kvalifikacija.