Primera: Atletico slavio protiv Alavesa, na ljestvici ‘preskočio’ Barcelonu

epa10948219 Atletico's midfielder Rodrigo 'Roro' Riquelme jubilates after scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Atletico de Madrid and Deportivo Alaves, in Madrid, Spain, 29 October 2023.  EPA/Kiko Huesca

EPA/Kiko Huesca

Nogometaši madridskog Atletica svladali su Alaves s 2-1 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 11. kola španjolskog prvenstva, koja je odigrana na stadionu Metropolitano.

Rodrigo Riquelme je u 26. minuti doveo domaću momčad u vodstvo koje je u prvoj minuti dodatka na kraju prvog poluvremena udvostručio Alvaro Morata. Alaves je u predzadnjoj minuti utakmice uspio smanjiti na konačnih 2-1, a strijelac je bio Ander Guevara.

Atletico je pobjedom preskočio Barcelonu i s 25 bodova zasjeo na treće mjesto, uz utakmicu manje. Real Madrid i Girona bježe Atleticu tri boda, dok četvrtoplasirana Barcelona zaostaje četiri boda za vodećim dvojcem.

Momčad Athletica izvukla je bod pred svojim navijačima izjednačujućim pogotkom duboko u sučevom dodatku, odigravši 2-2 protiv Valencije.

Oscar de Marcos je u 32. minuti pogodio za vodstvo Athletica, da bi Hugo Duro i Francisco Perez donijeli preokret. U 62. minuti Duro je asistirao Perezu za 1-1, a u 68. minuti je Perez uzvratio Duri za vodstvo Valencije. No, u sedmoj minuti sučevog dodatka Alejandro Berenguer je postavio konačnih 2-2.

Bez pobjednika je završio dvoboj u kojem su se u Madridu sastali Rayo Vallecano i Real Sociedad, a konačan rezultat bio je 2-2. Abdul Mumin je u 31. minuti doveo Rayo Vallecano u vodstvo, da bi Mikel Oyarzabal donio preokret s dva pogotka: u 41. minuti je pogodio za 1-1, a u 66. minuti je iz kaznenog udarca donio prednost Real Sociedadu. Baskijska momčad je vodila do prve minute sučevog dodatka, kad je Bebe postavio konačnih 2-2.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Betis je na svom stadionu Benito Villamarin u Sevilli svladao Osasunu s 2-1. Domaća momčad je oba pogotka postigla u sučevom dodatku: Willian Jose (45+1) je bio strijelac za vodstvo na kraju prvog poluvremena, a Isco (90+3) je donio Betisu sva tri boda pri kraju utakmice. Osasuna je izjednačila na 1-1 u 85. minuti, a strijelac je bio Ruben Garcia.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je u početnoj postavi Osasune i igrao je do 88. minute.