PREMIERLIGA United protiv West Hama upisao petu uzastopnu pobjedu

EPA/HANNAH MCKAY

Nogometaši Manchester Uniteda ostvarili su u ponedjeljak svoju petu pobjedu u nizu, svladavši na Londnon stadionu West Ham Slavena Bilića sa 2:0.

Iako su u samom početku utakmice ‘Čekićari’ dobro parirali Unitedu, sve se promijenilo u 15. minuti kada sudac Mike Dean Sofianeu Feghouliju pokazuje crveni karton zbog preoštrog starta. Bio je to pvi takav prekršaj na utakmici, te mo+da i prestrogo dosuđen.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je West Ham. Lanzini je u 10. minuti lijepo pucao sa ruba šesnaesterca, ali de Gea brani. U 36. minuti Lingard je pucao po golu, ali Randolph brani, a iz ponovljenog udarca lopta se od stative odbija u ruke vratara West Hama. Lazini je još jednom dobro pucao u 44. minuti, ali de Gea još jednom odlično brani.

Najbolju priliku West Ham je imao u 60. minuti – Michail Antonio sjajno je izbjegao zaleđe i pobjegao obrani Uniteda, izbio sam pred de Geu. Pucao je iz prve, ali de Gea je obranio i taj udarac. Samo tri minute kasnije dolazi kazna za ‘Čekićare’. Mata je sjajno iskoristio ubacivanje Rashforda i doveo United u prednost. Konačni rezultat postavio je Zlatan Ibrahimović u 78. minuti. Iskoristio je švedski napadač jednu odbijenu loptu i doslovno ju zakucao u mrežu. Ponovljene snimke pokazuju kako je Ibrahimović možda bio i u zaleđu.

Peta je to pobjeda Uniteda zaredom, te drugi poraz u nizu za West Ham. ‘Crveni vragovi’ sada su na šestom mjestu sa 39 bodova, koliko ima i peti Tottenham. West Ham je 13. sa 22 boda.

20. kolo Premierlige nastavlja se sutra utakmicama Bournemoutha i Arsenala, Crystal Palacea i Swanseaja te Stokea i Watforda.