Prekinuta utakmica u Amsterdamu, napadač NEC-a kolabirao na terenu

Wikimedia Commons

Susret desetog kola nizozemskog prvenstva između AZ Alkmaara i NEC Nijmegena je prekinuta u 90. minuti nakon što je gostujući napadač Bas Dost (34) kolabirao na terenu.

Bivši nizozemski reprezentativac srušio se nakon sprinta u 90. minuti.

Na travnjak su odmah utrčali liječnici, a u rekordnom roku postavljen je i paravan oko igrača. Na teren je iznesen defibrilator, ali nije jasno je li morao biti korišten. Nakon nekoliko minuta igrači i navijači su odahnuli kada se pokazalo da je napadač došao svijesti.

Nizozemski De Telegraaf je objavio da je Dost nakratko podigao ruke u zrak dok su ga nosili s terena na nosilima. Stigla je i hitna pomoć koja ga je prevezla u lokalnu bolnicu.

Direktor NEC-a Wilco van Schaik je pred kamerama ESPN-a kazao kako se Dost obratio suigračima u svlačionici.

“Prvo nismo znali što se dogodilo, ali srećom kada je Bas ušao odmah smo vidjeli da je pri svijesti. Tada je Basov otac odmah nazvao suprugu da je umiri. Srećom, u Nizozemskoj smo dobro pripremljeni za takve situacije. To spašava živote,” kazao je.

Dost je u NEC stigao ovoga ljeta, a prije toga je igrao za Utrecht, Club Brugge, Eintracht, Sporting, Wolfsburg, Heerenveen, Heracles i Emmen.

Utakmica je potom prekinuta, a rezultat je bio 2-1 za NEC. Upravo je Dost doveo goste u vodstvo u 11. minuti, a na 2-0 je povećao Magnus Mattsson u 31. minuti. Vangelis Pavlidis je smanjio u 57. minuti.

Grčki napadač je tako postigao gol u svih deset kola nove sezone, a sa 14 golova prvi je strijelac Eredivisie.

Pavlidis je tek četvrti igrač ikada koji je bio precizan u najmanje deset uzastopnih utakmica u Eredivisie za svoj klub, nakon Pierrea van Hooijdonka, Dennisa Bergkampa i Bryana Ruiza.