POVIJESNA POBJEDA Alkar slavi, Cibona pala u Sinju nakon 29 godina

Goran Stanzl/PIXSELL

Cibona je prvi put ove sezone izgubila u gostima u Premijer ligi. Alkar je slavio 73:62 i time nanio prvi poraz ‘Vukovima’ u svom gradu nakon gotovo tri desetljeća!

Naletjeli su igrači Dina Repeše na energetski raspoloženu družinu Damira Milačića koja je od prve minute, pomalo iznenađujuće, stavila utakmicu pod kontrolu i na kraju zasluženo slavila, javlja HKS na svom portalu.

Od starta utakmice Sinjani su dali do znanja gostima da će se morati dobro morati pomučiti za svaki koš. Nisu ‘Cibosi‘ nalazili rješenja za pokretljivu obranu Alkara, gubili su lopte iz napada u napad pa se rano našli u rezultatskom deficitu.

Alkar je na odmor otišao sa šest poena prednosti (40:34), a ‘ratnička’ utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu. Domaći su imali i pomalo nevjerojatnih +19, ali onda kao da su se malo ‘prepali’ pobjede koja je postajala sve realnija.

Napad je izgubio tečnost, a obrana čvrstinu. Serijom 10:0, u koju su trojke ugradili Majcunić i Perasović, Zagrepčani za samo dvije minute prepolovljuju zaostatak. Ipak domaći su se na vrijeme pribrali.

Napadački post prekinuo je Blatančić dvije minute prije kraja ubačajem ispod koša i time otklonio neizvjesnost o konačnom pobjedniku.

Koliki je značaj ove pobjede najbolje sugerira činjenica da su Sinjani čekali gotovo tri desetljeća, dugih 29 godina, kako bi (nakon legendarne pobjede iz 1995. godine) nadjačali dvostrukog europskog prvaka Cibonu u svom gradu.

U igrački izbalansiranom sastavu Alkara, od pet ‘dvoznamenkastih’ igrača najviše je ubacio Anderson (14). Isti igrač bio je i najbolji asistent (6), dok je najbolji skakač bio Alok (8). Ipak najbolji dojam ostavio je Marčinković s ukupnom valorizacijom od 20 ‘indeksnih poena’, javlja HKS-CBF.

Kod Cibone po 14 poena su ubacili Aranitović i Bundović, a po 10 Radovčić i Majcunić.