NBA Zubac odličan u pobjedi Clippersa

epa11210130 LA Clippers center Ivica Zubac (L) and Chicago Bulls center Nikola Vucevic (R) jump up for possession of the ball during the first quarter of the NBA basketball game between the Chicago Bulls and the Los Angeles Clippers in Los Angeles, California, USA, 09 March 2024.  EPA/CAROLINE BREHMAN  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/CAROLINE BREHMAN

Los Angeles Clippers su sinoć kod kuće sa 112-1023 svladali Chicago Bullse, a hrvatski košarkaški reprezentativac Ivica Zubac je pobjedi svoje momčadi pridonio s 16 koševa.

Zubac je odigrao 24:55 minute i do ovog učinka stigao je uz šut iz igre 7/9, a tomu je pridodao devet skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Paul George zabio je 22 poena, a James Harden dodao je triple-double s 14 poena, 11 skokova i 10 asistencija za Clipperse. Kawhi Leonard zabio je 19 koševa uz devet skokova, a Norman Powell dodao je 18 koševa dok su Clippersi serijom 19-4 u trećoj četvrtini nadoknadili zaostatak od 10 koševa i pobijedili po četvrti put u zadnjih pet utakmica.

Bullse je predvodio DeMar DeRozan s 24 koša i 10 asistencija, a Nikola Vučević dodao je 22 poena uz 11 skokova.

Sinoć su na teren istrčali i Dario Šarić i Luka Šamanić, ali su njihove momčadi Golden State Warriorsi i Utah Jazz upisali poraze.

Zadnja momčad Zapada San Antonio Spursi svladali su u San Franciscu Golden State Warriorse Darija Šarića u San Franciscu sa 126-113.

Keldon Johnson zabio je 22 koša i uhvatio 11 skokova, a Jeremy Sochan i Malaki Branham dodali su po 20 koševa za San Antonio Spurse.

Spursi su preuzeli vodstvo sredinom prve četvrtine i održavali ga cijelu utakmicu, vodeći s 19 koševa na poluvremenu i sa 17 nakon tri četvrtine da bi na početku drugog poluvremena izdržali niz Golden Statea. San Antonio je prekinuo niz od dva poraza, ali je s omjerom 14-50 i dalje na dnu poretka Zapadne konferencije. Golden State je (33-30) 10. momčad Zapada

Kod Warriorsa najbolji je bio Klay Thompson koji je ubacio 27 koševa, Jonathan Kuminga je dodao 26, a Šarić je odigrao 3:13 minuta i zabio dva koša (šut iz igre 1/2, trice 0/1).  Warriorsi su izgubili drugu uzastopnu i treću od posljednje četiri utakmice.

Denver Nuggets su kod kuće sa 142-121 nadigrali Utah Jazz Luke Šamanića, a do pobjede ih je predvodio Jamal Murray s 37 koševa. Nikola Jokić je dodao 26 ubačaja za Denver, a  Michael Porter Jr. 19.

Nuggetsi su pobijedili u osam od devet utakmica nakon All-Star pauze i izjednačili se s Minnesota Timberwolvesima na drugom mjestu Zapadne konferencije, s pola utakmice iza Oklahoma City Thundera. Utah zauzima 12. poziciju u Zapadnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 28-36.

Keyonte George je predvodio Utah s 29 poena, Jordan Clarkson ubacio je 22 poena, a John Collins je imao 19 poena. Šamanić je u 14:30 minuta na terenu ubacio sedam koševa (šut iz igre 2/6, trice 0/3) uz pet skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu.