Atlanta pobijedila New York u ogledu bez glavnih zvijezda, 19 koševa Bojana Bogdanovića

Jan 9, 2024; Detroit, Michigan, USA;  Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) is defended by Sacramento Kings forward Keegan Murray (13) in the second half at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: Rick Osentoski-USA TODAY Sports Photo: Rick Osentoski/REUTERS

Rick Osentoski/REUTERS

New York je u utakmici protiv Atlante propustio priliku preskočiti Orlando na četvrtom mjestu Istočne konferencije, oba kluba su sada na 36-26. Hawksi su u Madison Square Gardenu s 116-100 pobijedili Knickse pa sada na desetom mjestu, zadnjem koje vodi u play-in turnir, s 27-34 imaju dvije pobjede više i tri poraza manje od Brooklyna. Najveće zvijezde na obje strane nisu igrale, međutim Atlanta se bez Trae Younga bolje snašla nego New York bez Jalena Brunsona. Imali su Hawksi +22 već sredinom druge četvrtine da bi Knicksi krajem trećeg perioda uspjeli izjednačiti na 76-76. Više od toga nisu uspjeli, nakon tri i pol minute zadnje četvrtine Atlanta je vodila s 93-84 i bez problema do kraja povisila prednost na konačnih +16.

Pobjedu je u ogledu Bogdanovića na kraju odnio Bogdan iako je Bojan imao bolji učinak, doduše uz ne baš sjajan šuterski dan. Hrvatski je igrač zabio 19 koševa (2/7 za dva, 4/11 za tri) uz tri skoka i dvije izgubljene lopte, dok je njegov prezimenjak iz Srbije ostao na pet koševa (1/6) i četiri asistencije. Najbolji kod Atlante bio je Jalen Johnson s 23 koša (12/17), devet skokova i sedam asistencija, Dejounte Murray imao je 21 koš (7/17), devet skokova i šest asistencija. Za New York čiji su igrači ukupno ispalili 52 šuta za tri Donte DiVincenzo 21 koš (5/17 za tri) i šest asistencija.