Porazom na Stamford Bridgeu Dinamo završio europsku sezonu

02.11.2022., stadion Stamford Bridge, London, Engleska - UEFA Liga prvaka, 6. kolo, skupina E, Chelsea - GNK Dinamo. Sadegh Moharrami, Stefan Ristovski, Pierre-Emerick Aubameyang.  Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Dinamo je u šestom kolu skupine E UEFA Lige prvaka poražen od Chelsea na Stamford Bridgeu u Londonu rezultatom 2:1 (2:1). Iako su izabranici Ante Čačića dvoboj otvorili golom Brune Petkovića već i prvom dijelu susreta vidjeli smo preokret koji su kreirali Raheem Sterling i Denis Zakaria.

Plavi su tako natjecanje završili na posljednjem mjestu grupe s četiri osvojena boda. Plasman u osminu finala je uz londonsku momčad izborio i AC Milan dok će Red Bull Salzburg priliku tražiti u play-offu za osminu finala Europske lige.

Dinamo je odlično otvorio susret te je do prednosti došao u 7. minuti kada su po desnoj strani napada kombinirali Ristovski i Moharrami, a potom je iranski bek ubačajem na drugu stativu pronašao Ademija koji glavom spušta loptu za Petkovića te je napadač Plavih glavom iz peterca matirao Mendyja.

02.11.2022., stadion Stamford Bridge, London, Engleska – UEFA Liga prvaka, 6. kolo, skupina E, Chelsea – GNK Dinamo. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

U 16. minuti ubačaj Havertza s lijeve strane dolazi do Sterlinga, no njegov pokušaj odlazi daleko od okvira vratiju. Bila je to uvertira za izjednačenje koje je uslijedilo u 18. minuti. Nakon proigravanja Aubameyanga petom lošu reakciju Perića je iskoristio Sterling te je s desetak metara preciznim prizemnim udarcem u donji desni kut zatresao mrežu Dinama.

02.11.2022., stadion Stamford Bridge, London, Engleska – UEFA Liga prvaka, 6. kolo, skupina E, Chelsea – GNK Dinamo. Sadegh Moharrami, Dominik Livakovic, Stefan Ristovski. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Nakon ubačaja iz kornera u 26. minuti s vrha peterca je glavom pucao Koulibaly, a lopta je otišla iznad grede. Tri minute kasnije Havertz je idealno poslužio Sterlinga, a on sa sedam metara iz velike šanse šalje loptu poviš prečke.

Chelsea do novog gola ipak dolazi u 30. minuti. Ovaj put se u strijelce upisao Zakaria kojeg je povratnim dodavanjem s desne strane pronašao Mount, a njegov prizemni udarac na gol crti nije uspio blokirati Moharrami.

02.11.2022., stadion Stamford Bridge, London, Engleska – UEFA Liga prvaka, 6. kolo, skupina E, Chelsea – GNK Dinamo. Pierre-Emerick Aubameyang, Denis Zakaria, Ben Chilwell, Dominik Livakovic, Stefan Ristovski, Dino Peric, Josip Misic. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Nadomak izjednačenju Dinamo je bio u 49. minuti kada je Oršić iz kornera ubacio za Šutala koji je dobio skok s Koulibalyjem, no njegov udarac glavom sa šest metara paradom brani Mendy. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka snažno je s vrha šesnaesterca pucao Aubameyang te je zatresao prečku.

U 56. minuti sa 17 metara je iz prve udarac uputio i Oršić, ali njegova plasirana lopta odlazi pokraj vratnice. Minutu kasnije aktivan je i domaćin i to nakon što je Azpilicueta ubacio za Havertza, a njegov udarac glavom nije bio veća opasnost za Livakovića.

Prodorni Chilwell je u 61. minuti snažno šutirao s desetak metara iskosa, no to je samo bilo dovoljno da zatrese vanjski dio mreže. Isti igrač je minutu kasnije uputio oštar prizemni ubačaj u peterac na koji Aubameyang nije stigao reagirati. Uslijedio je potom i udarac Mounta iz dobre situacije kojeg je na koncu blokirao Šutalo.

Mount je u 75. minuti dobro pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, a vratar Dinama je uspio odbiti loptu koja je išla u njegov bliži gornji kut. Domaćini su blizu gola bili i deset minuta kasnije kada je s desetak metara pucao Gallagher, a intervencijom se iskazao Livaković.

U 86. minuti Chilwell je iz slobodnog udarca s lijeve strane dobro ubacio na vrh peterca, no tamo se u odličnoj šansi loše snašao Silva te je loptu poslao pokraj gola. Još jedan pokušaj Mounta iz slobodnog udarca vidjeli smo u 90. minuti, a ovaj put je lopta prohujala uz samo vratnicu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Pulišić je s lijeve strane idealno uposlio natrčalog Gallaghera, a njegov udarac s vrha peterca refleksnom reakcijom brani Livaković. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Plavi su tražili kazneni udarac nakon što je udarac Livakovića u ruku pogodio braniča domaćih, no sudac Letexier nije to smatrao prekršajem.